YKS serüvenim

Auralix

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, ben uğur bu sene mezuna bırakmış biriyim. Beş ay kaldı ve benim netlerim acayip derecede düşük ve AYT matematiği anlayamıyorum. Matematikten özel ders hocam geliyor ama, onunla başladık hiç anlamadım. Streslendim ve güzel bir yere gitmek istiyorum beş ay uzun süre ve hedeflerim bi' değişiyor. Ankara Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi, Akdeniz Üniversitesi psikoloji veya Ankara hukuk. Ankara hukuku çok istiyorum, sizce beş ay gibi bir sürede her şeyi temelden alıp Ankara hukuk kazanabilir miyim? İmkansız diyorlar diğer arkadaşlarım, günlük saat değil artık uykunun pek fazla önemsiz olduğu bir dönemdeyim keşke çalışsaydım diyorum önceden ama keşkelere yer yok artık, sizin de fikrinizi almak istedim. Okuduğunuz için teşekkürler, yanıtlarınızı bekliyor olacağım.

Daha ne için çalıştığınızı bilmediğiniz için motive değilsiniz büyük ihtimalle sadece beklentiyi karşılamak adına çalışıyorsunuz gibime geldi. Ankara Hukuk olmaz Bursa Hukuk olur o da olumlu... Ha eğer AYT netleriniz ve Edebiyat netleriniz çok iyiyse 5 ayda matematik baya baya toparlanır ama onların da çok iyi olduğunu düşünmüyorum.

Daha ne için çalıştığınızı bilmediğiniz için motive değilsiniz büyük ihtimalle sadece beklentiyi karşılamak adına çalışıyorsunuz gibime geldi. Ankara Hukuk olmaz Bursa Hukuk olur o da olumlu... Ha eğer AYT netleriniz ve Edebiyat netleriniz çok iyiyse 5 ayda matematik baya baya toparlanır ama onların da çok iyi olduğunu düşünmüyorum.
Bu konuda çok yardıma ihtiyacım var, sizce nasıl yapmalıyım? Bana yardımcı olur musunuz?

Bu konuda çok yardıma ihtiyacım var, sizce nasıl yapmalıyım? Bana yardımcı olur musunuz?
İlk olarak bir hedef belirleyin. Kendinizi ne yaparken hayal ettiğinizi düşünün sonra o bölüm için okullara bakın, bölüm sitelerine, kampüslerine, hocalarına, hatta eski mezunlarına. Kendinizi motive edecek şeyler bulun. Sonra çalışın.

İlk olarak bir hedef belirleyin. Kendinizi ne yaparken hayal ettiğinizi düşünün sonra o bölüm için okullara bakın, bölüm sitelerine, kampüslerine, hocalarına, hatta eski mezunlarına. Kendinizi motive edecek şeyler bulun. Sonra çalışın.
AYT Matematikten korkuyorum tek sadece, netlerimi nasıl arttırabilirim nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

AYT Matematikten korkuyorum tek sadece, netlerimi nasıl arttırabilirim nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?
AYT matematiğin TYT matematikten hiçbir farkı yok. TYT konularını biliyorsanız onların üstüne koya koya ilerliyorsunuz sadece. Temeliniz sağlamsa sıkıntı yaşamamanız lazım.

AYT matematiğin TYT matematikten hiçbir farkı yok. TYT konularını biliyorsanız onların üstüne koya koya ilerliyorsunuz sadece. Temeliniz sağlamsa sıkıntı yaşamamanız lazım.
Ben eğitim-öğretim yılım boyunca bu sene çalışmaya başladım ilk defa.. Matematikten çok korkuyordum hep bu sene öğrendim matematiği. Artık bazı şeylerden kendimi mahrum bırakıp çalışmaya odaklansam iyi olacak çünkü bir daha bu stresi çekmek istemiyorum. Ben bugün dershanede test çözerken kendime dedim, beş ayda halledebilir mi acaba ben yaparım! Motive ettim kendimi ama yani günlük kaç soru çözmem lazım nasıl yapmam lazım bunu hiç bilmiyorum.. Dershanede hep kendimi alt sıralarda görmekten moralim bozuluyor.

Ben eğitim-öğretim yılım boyunca bu sene çalışmaya başladım ilk defa. Matematikten çok korkuyordum hep bu sene öğrendim matematiği. Artık bazı şeylerden kendimi mahrum bırakıp çalışmaya odaklansam iyi olacak çünkü bir daha bu stresi çekmek istemiyorum. Ben bugün dershanede test çözerken kendime dedim, beş ayda halledebilir mi acaba ben yaparım! Motive ettim kendimi ama yani günlük kaç soru çözmem lazım nasıl yapmam lazım bunu hiç bilmiyorum. Dershanede hep kendimi alt sıralarda görmekten moralim bozuluyor.

Vallaha ben üniversitede 3 haftada türev-integral, 1 ayda ise diferansiyel denklemleri öğrendim kendi başıma. Yeterince çalışırsan her şeyi başarırsın önemli olan motive olman. Bunun büyülü bir kitabı, YouTube kanalı veya testi yok. Ben üniversitedeyken almıştım apotemi yayınları türev-integral kitaplarını(lise kitabı bunlar) bam güm çalışmıştım. Sanırım apotemi artık o kadar popüler değil zaten çok kazık bir kaynak önermem ama mesajı anlamışsındır umarım.

Vallaha ben üniversitede 3 haftada türev-integral, 1 ayda ise diferansiyel denklemleri öğrendim kendi başıma. Yeterince çalışırsan her şeyi başarırsın önemli olan motive olman. Bunun büyülü bir kitabı, YouTube kanalı veya testi yok. Ben üniversitedeyken almıştım apotemi yayınları türev-integral kitaplarını(lise kitabı bunlar) bam güm çalışmıştım. Sanırım apotemi artık o kadar popüler değil zaten çok kazık bir kaynak önermem ama mesajı anlamışsındır umarım.

Aldım, aldım o zaman saat fark etmeksizin çalışmaya başlamak en doğru seçenek o zaman. Artık başlama sırası geldi, çok teşekkür ederim.

Kalan sürede iyi bir derece çok rahat yaparsın. AYT matematik gerçekten çok önemli, zamanının büyük çoğunluğunu ona ayırırsan güzel bir sonuç alırsın. Sınava hazırlanırken istikrar bence en önemli şey bu yüzden çalışmalara ara vermeden devam et. Matematiğin sıkıntı olduğundan bahsetmişsin bunun için de YouTube’da hocalara genel bi bak anlatımı hoşuna giden hocadan devam et. TYT matematikte eksiklerin varsa mesela fonksiyon bilgin iyi değilse AYT matematik anlamıyor olabilirsin, Geometriyi çoğu kişi atlıyor bu nedenle senin geometri de çalışman sana iyi bir artı olacaktır, iyi çalışmalar.

Geri
Yukarı