YKS süreci için tavsiyeler

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 4700mq 3.40ghz
Gt740m 2gb
2x4 1600mhz
Samsung 870 Evo 500gb
Şu an 10. sınıfım seneye 11 olacağım.
1. seçenek: Mersin çarşıda iz eğitim dershaneye gideceğim. (yazın 9-10 kampı var)
2. seçenek Mersin pozcuda iz eğitim gideceğim ( öğretim daha iyi diyorlar ancak benim evime uzak. Yol yorabilir)(9-10 kampı yine var)
3. seçenek dershaneye gitmeyip matematikten özel ders almak.( hem yazın 9-10 kampına gidemem hem de sadece matematikten eğitim alabilirim. Ayrıca kendimi çok sıkacağıma inanmıyorum disiplinin düşük olabilir.)
Başka tavsiye var mı?

Öğretim çok daha iyidir diyorlarsa uzak olana gitmeye çalış ama gidemiyorsan da çok problem yok ne olacak. Ayrıca şimdiden TYT Matematik başlayabilirsin bence. Ben 11.sınıfa gidiyorum aklım olsa geçen yıl TYT Mat başlardım veya yazın. Paragraf çözmeye de başlasan ufaktan iyi olur.

Ben 12.sınıfım sana diyebileceğim asla disiplinini bozma bir çalışma alışkanlığı kazanman lazım ben çok zorlandım kazanmaya çalışırken asla taviz verme bu alışkanlıktan eğer bunu başarırsan bence istediğin yeri kazanırsın. Dediklerine gelecek olursam 3.seçenek olursa kötü olur dershaneye gidip kendi kendine çalışmayı öğrenirsen senin için daha iyi olur çünkü çoğu dershanenin bence hiçbir katkısı yok ama sana çalışma alışkanlığını vermesi konusunda iyi olur.

Şu an 10. sınıfım seneye 11 olacağım.
1. seçenek: Mersin çarşıda iz eğitim dershaneye gideceğim. (yazın 9-10 kampı var)
2. seçenek Mersin pozcuda iz eğitim gideceğim ( öğretim daha iyi diyorlar ancak benim evime uzak. Yol yorabilir)(9-10 kampı yine var)
3. seçenek dershaneye gitmeyip matematikten özel ders almak.( hem yazın 9-10 kampına gidemem hem de sadece matematikten eğitim alabilirim. Ayrıca kendimi çok sıkacağıma inanmıyorum disiplinin düşük olabilir.)
Başka tavsiye var mı?
Sınavı hayatının yerine koyma .Sınavı kazandırman sana iyi bir okul harici bir şey kazandırmayacaktır .Kendi kişisel gelişimine de odaklan.

Hedefim yüksek olduğu için erken değil bence ayrıca 10. Sınıfta pek çalışmadım. Son yıl tutusmamak için şimdiden başlamak şart bence.

Kardeş hedefin neresi tam bilmiyorum ama ben Türkiye 298.si olmuştum sınavda. Ne kadar çalıştın diye sorarsan son sene hariç hiç çalışmadım. Ama son sene günde 1K sorulara çıktığımı hatırlıyorum. Bence her şey son seneden geçiyor.

Geri
Yukarı