YKS tercihleri sonuçlarından memnun musunuz?

yigidyum

Kilopat
Makaleler
1
Selam yeniden herkese. Bildiğiniz üzere yerleştirme sonuçları açıklandı. Durumlar neler, istediğiniz bölüm veya üniversite oldu mu? Sonuçlardan memnun musunuz?

Ben yıllardır hayalim olan dijital oyun tasarımını ikinci deneyişimde kazandım çok şükür, omuzlarımdan bir yük gitti zaten. Üniversite de en çok istediğim yer geldi açıkçası. İstinye üniversitesi.

Geçen sene mezuna kalmış biri olarak, yerleşemeyen arkadaşlara seslenmek istiyorum. Pembe gözlük takmaya gerek yok, oldukça zorlu bir süreç. Açıkçası ben terapi almak zorunda kaldım bu süreçte, tabii sıkıntılarım vardı ama stres sebebiyle bayağı nüksetti. Ama bu güne kadar kitap defter kapağı açmamış biri olarak terapimden sonuç almaya başlar başlamaz derslere asıldım. Ben matematik normalde hiç yapamam, yapabildiğim derslere (fen derslerine) odaklandım ve sonuç beni gayet tatmin etti.

Sözün özü şu ki, emin olun çalışan ne kadar çalıştıysa o kadar karşılığını alıyor. Kader gayrete aşıktır derler. Müthiş bir sonuç olmasa da hedefime ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum, umarım herkes bu duyguyu tadar eninde sonunda :)

1 yil boyunca kendimi oldurdum remsen ve ilk 90 k ile zafer canlari ile birlikte resmen krallar gibi tercihleri dolduruyorum liseden sonraki hayat Win anim.

14k yaptım, yığılmadan dolayı geçen sene 24k ile alan bölüm çıktı, bi' de 11. tercihimdi :D Bölüm YTÜ Endüstri mühendisliği. Bölüm hakkında hiçbir fikrim yok ve ders programına baktıkça sinirlerim bozuluyor. Hedefimden şaşmadan ilk 1-2 sene içerisinde Polonya'ya yatay geçiş yapmaya çalışacağım.

14k yaptım, yığılmadan dolayı geçen sene 24k ile alan bölüm çıktı, bi' de 11. tercihimdi :D Bölüm YTÜ Endüstri mühendisliği. Bölüm hakkında hiçbir fikrim yok ve ders programına baktıkça sinirlerim bozuluyor. Hedefimden şaşmadan ilk 1-2 sene içerisinde Polonya'ya yatay geçiş yapmaya çalışacağım.
Hocam nereleri yazmışınız? Baya geriden gelmiş çünkü.

Bölüm ise endüstri işte. Ne yaptığını söylemek zor. Galiba her işi yapıyorlar.

Hocam nereleri yazmışınız? Baya geriden gelmiş çünkü.
1660601236109.png

Bölüm ise endüstri işte. Ne yaptığını söylemek zor. Galiba her işi yapıyorlar.
Benim işim zaten yazılım o yüzden okuduğum üniversite çok önemli değil. Sadece matematiği çok sevdiğimden İTÜ Matematik mühendisliği yazmıştım, geçen sene 18 binden alan bölüm bu sene 11 bin yapan adamı bile almamış.

Dosya Ekleri

• 1660601225713.png
    1660601225713.png
    383,9 KB · Görüntüleme: 58
Eki Görüntüle 1487210

Benim işim zaten yazılım o yüzden okuduğum üniversite çok önemli değil. Sadece matematiği çok sevdiğimden İTÜ matematik mühendisliği yazmıştım, geçen sene 18 binden alan bölüm bu sene 11 bin yapan adamı bile almamış.

Güzel tercih. İTÜ'den pişman olmazsın.

Sebebi yığılma değil. Bu sene tıpa eğilim kırıldı ve herkes mühendisliğe yöneldi. Pandemiden beri hem doktorların çalışma şartları hem maaşlarının tatmin etmemesi ( yakın zamanda zam geldi sanırım ancak tercih döneminden sonraydı sanırım) hem de mühendisliklerin geleceğin meslekleri olarak görülmesi gibi şeyler ( özellikle bilgisayarla ilgili olanların ) insanları bu alana çekti. Kendim 4 senelik lise yaşantımda gözümle tanık oldum bu sürece. Tıp isteyen tonla arkadaşım tek tek mühendisliğe yöneldi.

Bilgisayar programcılığı tutmadı rehberlikçinin yazdığı ilahiyat tuttu ama açıköğretim. Bu sene okul dershane derken doğru dürüst çalışamadım. TYT'de yaşadığım şanssızlık da tuzu biberi oldu. Şimdi mezuna mı kalsam AÖF ilahiyat ile beraber mi gitsem diye düşünüyorum. Bu sene sayısaldan hazırlanmak istiyorum.

Geri
Yukarı