YKS'de ilk 10.000 iyi mi?

Menemen Baronu

Hectopat
Yer
Trakya
Geçen denemede ortalama ilk 10.000'e giren biriyle aynı neti yaptığımı gördüm. Akşamına aileme anlattım fakat abimin gazlamasıyla da babam iş yerindeki arkadaşının kızının ilk 5000'e girebilecek performansta olduğunu ve ilk 10.000'de bile işsiz kalabileceğimi söyleyip bağırdı. Bence gururuna yediremedi ama affedersiniz ilk 10.000 her baba yiğidin harcı değil. Ama içime bir şüphe düşmedi değil. Sizce ilk 10.000'e giren biri doğru tercihle geleceğini kurtarabilir mi?

Geçen denemede ortalama ilk 10.000'e giren biriyle aynı neti yaptığımı gördüm. Akşamına aileme anlattım fakat abimin gazlamasıyla da babam iş yerindeki arkadaşının kızının ilk 5000'e girebilecek performansta olduğunu ve ilk 10.000'de bile işsiz kalabileceğimi söyleyip bağırdı. Bence gururuna yediremedi ama affedersiniz ilk 10.000 her baba yiğidin harcı değil. Ama içime bir şüphe düşmedi değil. Sizce ilk 10.000'e giren biri doğru tercihle geleceğini kurtarabilir mi?
İlk 10.000 hiçbir şeyi göstermez 10.000 sayısal ise çok iyi, TM ise de çok iyi-iyi ama sözel veya dil ise kötü. Bu yüzden bu tür sınav sonuçlarını ailenizle paylaşıp beklentiyi gereksiz yükseltmeyin, başarılı olursanız bir anlamı olmaz zaten bunu yapıyordun kaç aydır yatıyor muydun derler kötü yaparsanız da eleştirirler oturun çalışın.

Sayısal ise gayet iyi bir sıralama fakat üniversiteden sonra iş gene sana kalıyor.

Sıralama, üniversite, okul bunlar size meslek veya para vermez kendinizi geliştirip mesleği ve para kazanacak sizsiniz. Bu kadar takılmayın sınava okula. İleride anlayacaksınız ne demek istediğimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı