YKS'de ilk 10.000 iyi mi?

Kendini geliştirmek derken atıyorum yabancı dil vs. mi öğrenmek?
Sevdiğin şeyleri yapmak, tüm hayatın boyunca yapacağım mesleği iyi seçmek ve sevdiğin şeyler için çalışmak. Bir şeyler öğrenmek gibi. Yabancı dil olabilir.

İTÜ, ODTÜ olmadığı sürece mezun olduğunuz gibi çalışmanız zor. Bu yüzden kendinizi geliştirmeniz lazım.

Yabancı dil, çeşitli etkinlikler, seminerler ve kurslar.
Seminerler pek işe yaramaz bence.

İTÜ, ODTÜ olmadığı sürece mezun olduğunuz gibi çalışmanız zor. Bu yüzden kendinizi geliştirmeniz lazım.
Yok ebesinin nikahı hocam İTÜ ODTÜ mezunları bile hademe olarak başlıyor. Hocam saçma saçma korkutup insanları korkutmayın şu an bölüm sıralama 50-300k arasında değişen Uludağ Üniversitesinden, Bursa Teknikten mezun olan onlarca kişi her sene ilde bulunan Renault, Mercedes, Tofaş gibi firmalarda işlere başlıyorlar ayrıca bunlara ürün üreten onlarca yerel büyük firma var bunlarda işe başlıyorlar. İzmirde Bosch, Kansai-Altan, Vestel, Efes ve aklıma gelmeyen bir sürü "büyük firma" IYTE, Dokuz Eylül, Ege gibi üniversite mezunlarını alıyor hemde 4.0 ortalama ile bitirmiş çifte diplomalı kişileri değil düzgünce eğitimini almış kafası basan normal insanları alıyorlar. Gebzeden mezun olup yine orada bulunan sanayi firmalarında direkt işe başlayan bir sürü tanıdığım var aynı durum Sakarya içinde geçerli.

Evet kesinlikle dil, seminer ve kurslar ama gerçekten bir şeyler öğrendiğiniz şeyler katkı sağlıyor bu konuda katılıyorum.

Sevdiğin şeyleri yapmak, tüm hayatın boyunca yapacağım mesleği iyi seçmek ve sevdiğin şeyler için çalışmak. Bir şeyler öğrenmek gibi. Yabancı dil olabilir.

Seminerler pek işe yaramaz bence.

Düzgün seminerlere katılırsanız neden yaramasın? Kimsenin adını duymadığı birinin ya da kuruluşun seminere katılırsanız önemi olmaz tabii. Ayrıca alacağınız çeşitli sertifikalarda dahil bunlara.

Okumadım etmedim. Gerek görmedim çünkü liseyi bitirdiğimde 5 iş biliyordum. İş hayatına atıldım 7. mesleği öğrendim ve hayalim olan Grafik Tasarımı yapıyorum. Grafik tasarım okumuş en iyi öğrenci gelsin beni herhangi bir şeyde geçemez çünkü bu işi 7 yıldır yapıyorum. 4 yıl eğitim almış biriyle 7 yıl çalışmış birinin arasındaki fark o kadar fark ki FARK yani.

Yok ebesinin nikahı hocam İTÜ ODTÜ mezunları bile hademe olarak başlıyor. Hocam saçma saçma korkutup insanları korkutmayın şu an bölüm sıralama 50-300k arasında değişen Uludağ Üniversitesi'nden, bursa teknikten mezun olan onlarca kişi her sene ilde bulunan Renault, Mercedes, Tofaş gibi firmalarda işlere başlıyorlar ayrıca bunlara ürün üreten onlarca yerel büyük firma var bunlarda işe başlıyorlar. İzmir'de Bosch, kansai-altan, Vestel, efes ve aklıma gelmeyen bir sürü "büyük firma" ıyte, dokuz eylül, ege gibi üniversite mezunlarını alıyor hem de 4.0 ortalama ile bitirmiş çifte diplomalı kişileri değil düzgünce eğitimini almış kafası basan normal insanları alıyorlar.

Asgariden başlamaları dışında bir problem yok hocam.

Alınma ama babanın sınavda paragraftan 5 net bile yapabileceğini sanmıyorum.

10.000 sıralama iyi ama geleceğini kurtarmaz. Geleceğini kurtaracak olan senin azmin ve çalışmandır.
ODTÜ'den İTÜ'den çıkıp işsiz olan birçok kişi vardır.
Üniversite okumayıp mühendisten kat kat fazlasını kişi de.

İyi üniversiteler kendini geliştirmen için daha fazla olanak sağlıyor sadece.

Sıralama kasma bence boş işler o bölümün en düşük puanlı okulunda okuyun çok fark göremezsiniz iş yine sizde bitiyor o diplomayı alınca iş yine sizde bitiyor.

Düzgün seminerlere katılırsanız neden yaramasın? Kimsenin adını duymadığı birinin ya da kuruluşun seminere katılırsanız önemi olmaz tabii. Ayrıca alacağınız çeşitli sertifikalarda dahil bunlara.
Sertifika olarak şu taraftarım ben öyle her sertifika işe yaramaz 1. öncelik ne yaptığın. Asıl referans insanın kendisidir diploma, sertifika bunlar hep kağıt bence. Berbere sertifika lazım evet ama mesleğe göre değişir. Her seminere gideyim her etkinliğe gideyim yerine oturuyum da kendimi geliştiriyim daha önemli.

Sıralama kasma bence boş işler o bölümün en düşük puanlı okulunda okuyun çok fark göremezsiniz iş yine sizde bitiyor o diplomayı alınca iş yine sizde bitiyor.
+1 Kağıt israfı.

Asgariden başlamaları dışında bir problem yok hocam.
Asgariden falan başlamıyorlar. Gerçekten bu firmalarda asgari maaşlı mühendis çalıştırdıklarına falan mı inanıyorsun ? Teknoparkta çalışan tanıdığım 800$ ile başladı şu an 1000$ oldu maaşı, kurumsal bir firmada çalışan tanıdığım 30k ile başladı hepsini tek tek yazamam maalesef ki.

Asgariden falan başlamıyorlar. Gerçekten bu firmalarda asgari maaşlı mühendis çalıştırdıklarına falan mı inanıyorsun ? Teknoparkta çalışan tanıdığım 800$ ile başladı şu an 1000$ oldu maaşı, kurumsal bir firmada çalışan tanıdığım 30k ile başladı hepsini tek tek yazamam maalesef ki.
Aylık mı?

Aylıksa çok komik.

Yeni konular

Geri
Yukarı