YKS'ye şimdi çalışmaya başlayacağım

Gainer

Hectopat
Sınava tam 80 gün kaldı ve bugün plan defteri aldım kendime. Bu 80 günü iyi değerlendirmek istiyorum. Şimdiye kadar neredeyse hiç düzenli çalışmadım. TYT'de hedefim Türkçe'den minimum 30 net Matematik'ten minimum 30 net Sosyal'den minimum 15 net. Yani ortalama 75 net yapıyor olmam lazım. Benim lisede derslerim fena değildi OBP puanım 85 ama son sene çalışmadım mezuna bıraktım bu sene yine çalışmadım. Öncelikle TYT Matematik'ten bir tane kaynak alıp onu önümüzdeki 20 gün içerisinde baştan sona bitirmek istiyorum ve dolu dolu çözmek istiyorum. Akabindeki 60 gün her gün TYT branş denemeleri veya genel denemeleri çözeceğim. Bu 20 günlük süreçte bana önereceğiniz sıfırdan başlamam için kaynak var mı? Zor bir kaynak alırsam örneğin Apotemi gibi çabuk pes eder miyim?

Sınava tam 80 gün kaldı ve bugün plan defteri aldım kendime. Bu 80 günü iyi değerlendirmek istiyorum. Şimdiye kadar neredeyse hiç düzenli çalışmadım. TYT'de hedefim Türkçe'den minimum 30 net Matematik'ten minimum 30 net Sosyal'den minimum 15 net. Yani ortalama 75 net yapıyor olmam lazım. Benim lisede derslerim fena değildi OBP puanım 85 ama son sene çalışmadım mezuna bıraktım bu sene yine çalışmadım. Öncelikle TYT Matematik'ten bir tane kaynak alıp onu önümüzdeki 20 gün içerisinde baştan sona bitirmek istiyorum ve dolu dolu çözmek istiyorum. Akabindeki 60 gün her gün TYT branş denemeleri veya genel denemeleri çözeceğim. Bu 20 günlük süreçte bana önereceğiniz sıfırdan başlamam için kaynak var mı? Zor bir kaynak alırsam örneğin Apotemi gibi çabuk pes eder miyim?

Yani deneyebilirsin. Kazanamazsın falan, kesin bir şey diyemeyiz.

Sınava tam 80 gün kaldı ve bugün plan defteri aldım kendime. Bu 80 günü iyi değerlendirmek istiyorum. Şimdiye kadar neredeyse hiç düzenli çalışmadım. TYT'de hedefim Türkçe'den minimum 30 net Matematik'ten minimum 30 net Sosyal'den minimum 15 net. Yani ortalama 75 net yapıyor olmam lazım. Benim lisede derslerim fena değildi OBP puanım 85 ama son sene çalışmadım mezuna bıraktım bu sene yine çalışmadım. Öncelikle TYT Matematik'ten bir tane kaynak alıp onu önümüzdeki 20 gün içerisinde baştan sona bitirmek istiyorum ve dolu dolu çözmek istiyorum. Akabindeki 60 gün her gün TYT branş denemeleri veya genel denemeleri çözeceğim. Bu 20 günlük süreçte bana önereceğiniz sıfırdan başlamam için kaynak var mı? Zor bir kaynak alırsam örneğin apotemi gibi çabuk pes eder miyim?

TYT ve AYT yetişmez. TYT de pek yetişeceğini sanmam. Şu anki netlerinizede bağlı.

Hafızanıza çok güveniyorsanız denemekten çekinmeyin derim. Her branşın her ünitesini çalışmak zorundasınız ki sınavda karşınıza bir soru çıktığında fikriniz olsun.

Herşeye yetişmeye çalışırsan bence sıkıntı olur. Matematik ve Türkçe'yi yapman senin için en iyisi. Matematiği bence internetten konu anlatımını izleyip üzerine soru çözerek konu konu ilerlemekle yapabilirsin. Türkçeyi de kalan vakitlerinde günde mesela 20-30 soru çözerek halledebilirsin. Ailenin maddi durumu varsa matematikten özel dersi şiddetle öneririm.

Geri
Yukarı