Yönetim bilişim sistemleri mi, yazılım mühendisliği mi?

hocam sektörde yazılım/bilgisayar mühendislerine öncelik verildiğini duymuştum. Bu bölümden mezun olup da biraz da kendi çabamızı ekleyerek yazılım sektöründe mühendislerden daha önde olma şansımız var mıdır?
Elbette mülakat öncesi öncelik mühendislik mezunlarındadır.Ancak LinkedIn ilanlarını incelerseniz "Computer Science/related fields" yazısını görebilirsiniz. Tavsiyem eğer ingilizce okuyorsanız hazırlık sınıfında dışardan veya online olarak kurslar almanız. Kendi bilginizi geliştirirseniz, projelere katılırsanız,normal bir mühendisten kat kat daha iyi bir yazılımcı olabilirsiniz. Dediğin durum sadece ybs değil, her lisans öğretimi için geçerli. Mülakata girdiğin zaman okuduğun okul veya bölümün bir önemi yok. Önemli olan bildiğin ve yapabildiğin.

Hocam mezun olduktan sonraki asamada is bulma durumlari nasıl oluyor tanidiginiz YBS mezunlari varsa bize birkac ornek verebilir misiniz?
Hocam bölümün yeni olmasından kaynaklı mezun tanıdığım yok. İş bulma konusunda üstte dediğim gibi kendini geliştirmen, portfoliona yeni projeler eklemen gerekir. Finalden finale çalışma kafasında gidersen açıkta kalırsın. Ben şuan halihazırda yazılım bilgim olduğu için yazılım alanında part time çalışıyorum. Eğer böyle bir imkanınız yoksa staj zamanı geldiğinde iyi bir stajyer olmanız.Staj yaptığınız yerde işe başlama ihtimaliniz çok yükselebilir.

++ YBS bölümün ana iş alanlarında Veri Analizi ve İş Zekası/Analizi gibi çok güzel iş alanları var.Eğer yazılım geliştirici işi tutmazsa ana iş alanlarına yönelebilirsiniz.Kesinlikle ve kesinlikle SQL ve Office programlarını bilmeniz çok önemli

Son düzenleme:
Elbette mülakat öncesi öncelik mühendislik mezunlarındadır. Ancak LinkedIn ilanlarını incelerseniz "Computer Science/related fields" yazısını görebilirsiniz. Tavsiyem eğer İngilizce okuyorsanız hazırlık sınıfında dışarıdan veya Online olarak kurslar almanız. Kendi bilginizi geliştirirseniz, projelere katılırsanız, normal bir mühendisten kat kat daha iyi bir yazılımcı olabilirsiniz. Dediğin durum sadece YBS değil, her lisans öğretimi için geçerli. Mülakata girdiğin zaman okuduğun okul veya bölümün bir önemi yok. Önemli olan bildiğin ve yapabildiğin.

Hocam bölümün yeni olmasından kaynaklı mezun tanıdığım yok. İş bulma konusunda üstte dediğim gibi kendini geliştirmen, portfoliona yeni projeler eklemen gerekir. Finalden finale çalışma kafasında gidersen açıkta kalırsın. Ben şu an halihazırda yazılım bilgim olduğu için yazılım alanında part time çalışıyorum. Eğer böyle bir imkanınız yoksa staj zamanı geldiğinde iyi bir stajyer olmanız. Staj yaptığınız yerde işe başlama ihtimaliniz çok yükselebilir.

++ YBS bölümün ana iş alanlarında veri analizi ve iş Zekası/Analizi gibi çok güzel iş alanları var. Eğer yazılım geliştirici işi tutmazsa ana iş alanlarına yönelebilirsiniz. Kesinlikle ve kesinlikle SQL ve Office programlarını bilmeniz çok önemli.

Anladım hocam seneye sınava gireceğim de sınıf öğretmenliği ya da YBS tercih edeceğim galiba, zahmet edip zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı