Yönetim Bilişim Sistemleri vs Bilgisayar Mühendisliği

İsa Oraklı

Centipat
Katılım
24 Temmuz 2019
Mesajlar
12
Merhabalar. Ben bilgisayar programcılığından yeni mezun oldum ve DGS sınavına girdim. Kariyer planlaması yaparken şu an staj yapmakta olduğum ve daha öncelerde de çalıştığım şirkette bana SAP Danışmanlığı'na yönelmemi önerdiler. Sektör hakkında araştırma yapınca ve birkaç Kıdemli SAP Danışmanı ile konuşunca benim için gelecek vaadeden ve severek yapabileceğim bir iş olduğunu anladım. Ancak kafama takılan bir soru var. Bu sektör ve önümdeki kariyer için hangi bölümü tercih etmem gerekiyor?

DGS'den aldığım puan ile bilgisayar mühendisliğini bu sene kazanamıyorum fakat yönetim bilişim sistemlerini kazanabiliyorum. Bunu göz önünde bulundururken bilgisayar mühendisliğini tavsiye edeceklere önümdeki boş geçecek seneyi göze almalarını istemiyorum çünkü bu boş senede yan gelip yatacak ya da boş geçirecek birisi değilim. Daha çok yazılım, kişisel gelişim, daha iyi bir DGS puanı almak için geçecek.

Ayrıca SAP Danışmanlığı veya bu sektörde bulunan insanların tavsiyelerine ve tecrübelerine ihtiyacım var. Şimdiden hepinize teşekkür ederim 🙂
 
Son düzenleyen: Moderatör:

bados123

Hectopat
Katılım
28 Temmuz 2018
Mesajlar
5.487
Makaleler
11
Çözümler
19
Yer
MUĞLA
Yönetim bilişim sistemleri ağırlıklı olarak işletme içeriyor programlama ile. Bilişim sistemleri ağırlıklı olarak programlama ve bilgisayar dersleri ile işletme dersleri içeriyor. Bilgisayar mühendisliği ise İngilizce eğitim ile bilgisayar ve programlama içeriyor.
 
Yukarı