YouTube Music vs Spotify

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Başlıktaki iki platformdan birinde premium üyelik başlatacağım. Fakat hangisinde başlatsam karar veremedim. Ses kalitesi , uygulama ve müzik arşivi olarak değerlendirip Bilgi verir misiniz?
Başlıktaki iki platformdan birinde premium üyelik başlatacağım. Fakat hangisinde başlatsam karar veremedim. Ses kalitesi , uygulama ve müzik arşivi olarak değerlendirip Bilgi verir misiniz?
@Recep Baltaş

@Recep Baltaş
Yok mudur bu platformları kullanan?

Yeni konu acmadan olanlari bir okusan keske, zaten sorularin cevaplanmis buralarda;

Spotify uzun zamandır kullanıyorum ve çok da memnunum kalitesinden. Şiddetle de tavsiye ederim. YouTube'a böyle olaylarda pek güvenmiyorum açıkçası. Yani paralı üyelik yapar sonra biz vazgeçtik falan der başımıza iş almayalım hiç durduk yere. Spotify yıllardır sorunsuz kullanıyorum.

2 aylık ücretsiz denemeden faydalanarak Youtube Premium kullanıyorum şuan.Avantajları şu: reklam olmaması,acil bir mesaja dönmek istediğin zaman ekranın kenarda küçülmesi (belki bu premiumda yoktur bilmiyorum) ve bunu içerisinde Youtube Müzik kullanabilmek.

Youtube Müzik uygulamasının arayüzü bence çok kullanışsız.Albüm oluşturmak içimden gelmiyor.Şarkı kalitesi Spotify'a göre daha aşağıda.Bence bu önemli çünkü şarkıyı dinlerken bir vakit sonra kulakta ağrı hissetmemek lazım.Arşivi çok büyük çünkü herhangi bir videoyu şarkı olarak oynatabiliyorsun ama yeni albüm çıkaran sanatçıların bazıları şarkıları belli bir süre sonra Youtubeye yüklüyor,spotify lisansa para ödediği için daha erken dinleme şansın oluyor.

Fikrimi sorarsan eğer amacın şarkı ise kalite ise benim oyum Spotify.

YouTube Premium alıyorum. Spotify,Tidal,Deezer ve amazon müzik kullandım fakat premium ile gelen YouTube Music'i denedikten sonra hayran kaldım. Yakında Hi-Fi gelecek diye abonelerine mail yollamış. Arayüzü de değiştiriyorlar.

Geri
Yukarı