YouTube Music ve Spotify Ses Kalitesi Karşılaştırması

ŞişkoBardak

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce hiç Spotify kullanmadım. Youtube Music Türkiye'ye geldiği zaman 3 aylık bedava olan premium üyeliğimi başlattım. Geçen hafta üyeliğim bitti ve bu hafta Spotify üyeliğimi başlattım. Yalnız şok oldum diyebilirim. Forumda herkes net bir şekilde Spotify'ın ses kalitesinin YouTube Music'den iyi olduğunu belirtmiş ama kesinlikle katılmıyorum. YouTube Music'in verdiği alt seslerin netliği ve ses yüksekliği Spotify'dan 2 kat daha iyi. Hatta 2 uygulamayı indirip aynı şarkıları teker teker denemenizi tavsiye ediyorum. Ses farkını kesinlikle anlayacaksınız. Spotify'ın daha iyi olmasını beklerken resmen hayal kırıklığına uğradım.

Not: Şunu özellikle belirtmeliyim. Bazıları bu karşılaştırmayı yaparken YouTube üzerinden müzik dinliyorlar. YouTube'un kendi uygulaması ve YouTube Music arasında ses kalitesi olarak devasa bir fark var. Karşılaştırma yaparken buna dikkat edin.

(Bu karşılaştırmayı ses kalitesi üzerinden yaptım. Arayüz, kullanım rahatlığı, vs. üzerinden karşılaştırma yapacak olur isek Spotify kesinlikle önde.)

Sana öyle gelmiş, Youtube Music 320kbps vermiyor diye biliyorum. 320k günlük kullanıcı için fazlasıyla yeterli zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı