YouTube'a Linux hakkında ne tür videolar çekebilirim?

Bildigin seyi birisine izah etmeye calismak cok efektif bir ogrenme yontemidir ayrica.
Icerik uretirken bilmedigi seyi zaten ogrenecektir.
"Zaten var bunlar, kendini gelistir" cok sacma bir elestiri.
Ben 14 yasindayken komsudan bir sey istemeye utaniyordum, ne guzel Linux videosu cekmeye calisiyor birileri. Cekerken ogrenirsin, yapici olmayan elestiri sallama.

@Denizeri24 konu sahibi olan genç arkadaşımız, hem Linux hakkında öğrendiklerini diğer kişilerle paylamak stiyor ve bunun için uğraşıyor, hem de Youtube, video düzenleme ve İngilizce konularında kendine katkıda bulunuyor. Burada asıl amaç milyonların izleyeceği video hazırlamaktan ziyade paylaşma kültürünün oluşması ve gelişmesi. Zaman içerisinde tecrübe kazandıkça kendisi de farkeder daha kaliteli içerik oluşturabileceğini ve inşallah oluşturur da. Başlangıç için herhangi bir sıkıntı yok bu videolarda.

@Denizeri24 konu sahibi olan genç arkadaşımız, hem Linux hakkında öğrendiklerini diğer kişilerle paylamak stiyor ve bunun için uğraşıyor, hem de YouTube, video düzenleme ve İngilizce konularında kendine katkıda bulunuyor. Burada asıl amaç milyonların izleyeceği video hazırlamaktan ziyade paylaşma kültürünün oluşması ve gelişmesi. Zaman içerisinde tecrübe kazandıkça kendisi de farkeder daha kaliteli içerik oluşturabileceğini ve inşallah oluşturur da. Başlangıç için herhangi bir sıkıntı yok bu videolarda.

Benim anlattığım şu an bildiği şeylerin bir değerinin olmaması. Video çekip platforma atmasının bir avantajı veya bir etkisi yok. İlk önce kendini video çekmeye değecek kadar geliştirsin sonra paylaşsın. Sen Windows sistemde klasör nasıl açılır diye bir video çekiyor musun? Tabii ki de çekmiyorsun çünkü değeri yok bu bilginin.

Hobi kendini geliştirmektir. Resim yapmayı seven biri sadece boş bir kağıda kırmızı bir çizgi atıp ben "resim" yapıyorum diyebilir mi?
Konu yanlış yere evrilecek ancak duygularını boş bir kağıda çizdiği kırmızı bir çizgi ile doğru bir biçimde aktarabiliyorsa sanat yapıyordur demek. Kanal konusuna dönecek olursak: videoları için özen gösterecek, yanlış bir bilgi vermemek için daha da çok araştırma yapacak. Böylece bilgilerini pekiştirecek, kendini geliştirmiş olacak. Benim de demek istediğim şu ki; eğer YouTube kanalından para kazanmayı düşünmüyorsa bu işi hobi olarak yapmak istiyor demektir. Hobi olarak yapacağı bir işten kendine bir şeyler katacaktır elbette. Ancak sizin negatif bakış açınız gerçekten moral bozucu.

Konu yanlış yere evrilecek ancak duygularını boş bir kağıda çizdiği kırmızı bir çizgi ile doğru bir biçimde aktarabiliyorsa sanat yapıyordur demek. Kanal konusuna dönecek olursak: Videoları için özen gösterecek, yanlış bir bilgi vermemek için daha da çok araştırma yapacak. Böylece bilgilerini pekiştirecek, kendini geliştirmiş olacak. Benim de demek istediğim şu ki; eğer YouTube kanalından para kazanmayı düşünmüyorsa bu işi hobi olarak yapmak istiyor demektir. Hobi olarak yapacağı bir işten kendine bir şeyler katacaktır elbette. Ancak sizin negatif bakış açınız gerçekten moral bozucu.

Paylaşacak kimsesi yok onu anlatmaya çalışıyorum. Kimse binlerce aynı şekil video varken gidip konu sahibinin attığı videoyu izleyip takip etmeyecek hatta bulamayacak bile arama motorunda. Para diye bakmayın birader şu konuya. Video çekmekle uğraşmasın hemen.

Paylaşacak kimsesi yok onu anlatmaya çalışıyorum. Kimse binlerce aynı şekil video varken gidip konu sahibinin attığı videoyu izleyip takip etmeyecek hatta bulamayacak bile arama motorunda. Para diye bakmayın birader şu konuya. Video çekmekle uğraşmasın hemen.
Öncelikle "biraderiniz" değilim. Buna çok takılmaya da gerek yok bence. Benim dediğimin parayla pek de ilgisi yok ki zaten. Para kazanmak isteyen kişi neden Linux hakkında videolar çeksin? Onun yerine slime videoları çekip paranın belini kırabilir. Yani YouTube'da böyle bir düzen varken ilk seçeneği seçmek elbette mantıksız olacağı için bir hobidir bu. Siz söylediniz, hobi kendini geliştirmektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı