Rehber Youtube'da İstenmeyen Kanalları Engellemek

Bayram Şenakar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
Bildiğiniz üzere Youtube geliştikçe kalitesi düşmeye başladı ve kaliteli kanallar da ikinci plana düşmeye başladı. Bu kalitesiz kanallar ile birlikte Türk gençliğinin de geleceği tehlikeye düşmeye başladı. Eğer evde kardeşiniz varsa kardeşinizi bu tür kanallardan uzak tutabilmeniz için böyle bir yol buldum. Gençlerimize güzel bir gelecek bırakmamız gerekiyor.

Yapılışına gelecek olursak;

1.Adım: Youtube anasayfası üzerinde gözünüzün önününe çıkmasını istemediğiniz bir youtuberın herhangi bi videosunu buluyorsunuz. Videonun üstüne geldiğinizde sağ tarafında 3 nokta şeklinde bir şekil çıkıyor.
1.png

2.Adım: Bu üç noktaya tıklıyoruz ve karşımıza "İlgilenmiyorum" yazısı çıkıyor. Bu yazıya tıklıyoruz.
2.png

3.Adım: Tıkladıktan sonra bizi bu şekilde yazı çıkıyor. Burada "Bize nedenini bildirin" olana tıklıyoruz.
3.png

4.Adım: Sıra geldi son yapmamız gerekene... Resimdeki gibi tik işaretini atıyoruz ve "Gönder" butonuna tıklıyoruz.
4.png

Bu sayede bu kanal artık anasayfanızda ve önerilerinizde çıkmamış olacak, hayırlı olsun.

O sadece o tarayıcı üzerinde olur, benim gösterdiğim yöntem youtube serverları üzerinde o kanalın sizin karşınıza çıkmamasını sağlıyor.
@Muhammet Özbek

Geri
Yukarı