Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
Benim bildiği kadarıyla videoların izlenme sayısına göre YouTube hesabınıza para yatırıyor. Peki bunun elle tutulur bir meblağ olması için bir videonun en az ne kadar izlenmesi gerek? Sadece takipçi sayısına göre de para kazanılıyor mu? Sadece genel olarak YouTube üzerinde kanal sahibi olmak ve video yükleyerek para kazanmak hakkında bilgi edinmek istiyorum, yapacağımdan değil yani :) .

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlenmeye veya aboneye göre para gelmiyor. Para kazanabilmeniz için reklam almanız lazım. Videonun üstündeki sarı reklamlara insanlar ne kadar çok tıklarsa o kadar çok para geliyor.

Bak o şekilde olduğunu bilmiyordum. Bir arkadaş müzik videosunun bilmem kaç yüz bin izlendiğini söylemişti, ben o yüzden izlenme sayısının önemli olduğunu sanıyordum.

Bak o şekilde olduğunu bilmiyordum. Bir arkadaş müzik videosunun bilmem kaç yüz bin izlendiğini söylemişti, ben o yüzden izlenme sayısının önemli olduğunu sanıyordum.
İzlenmeyle bu işin alakası yok dostum. Mesela bir video 1Milyon izlense ama para kazanma aktif değilse para alamıyor yükleyen kişi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı