YouTuber'ların değişmesi

Evet başlıktan da belli birazcık konuşalım şu konuyu ya. Eskiden muratabigb bana gayet samimi gelirken şimdi yaptığı oyunculuk ve clickbaitlere bak olay, bu adam değil sadece ya en basit örnek YouTuber'ların kopyala yapıştır yapması, insan YouTube'ye girince orijinal şeyler görmek ister ama YouTube Türkiye İngilizce videoların türkçeye çevrilmiş hali gibi sizin de yorumlarınızı merak ettım bu konu hakkında.
Oscarlık Murat performansı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konunun özeti:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşini bilen YouTuber'lar (tabii ki aklıma gelmeyen olacaktır yazarsınız):
Filmler ve filimler.
Murat soner.
Hugola.
Barış özcan.
Saniye.
Technopat.

Rulinggame
Para için sattı :(

Yabancılarda görüyorlar fazla izleniyor. Aynı videoyu kopyalayıp çekiyorlar ve burada da izleniyor. Ben olsaydım ben de yapardım. Çünkü adamların işi o. Ondan para kazanıyorlar. Eğer beğenmiyorsanız ''İlgilenmiyorum'' tuşuna basabilirsiniz.
Sorun sadece benim izleyip izlememem değil.
Rulinggame
Para için sattı :(
Nasıl sattı olay nedir?

"X liraya sistem topladım, çok iyi oldu, RTX 9999!" gibi videoları görünce benim moralim bozuluyor. Kimisinin sponsorlukla bedavaya alması daha da moralimi bozuyor. Dünya hiç adil bir yer değil!

bence bu olay içerik üreticisinin kanalına bakış açısıyla ilgili, eğer youtube adamın tek gelir kaynağıysa tabii ki alabileceği gelirin tamamını almak için elinden geleni yapacaktır -buna clickbait de dahil-. bu yüzden bana youtube'u iş olarak yapmak aşırı saçma geliyor. gelir garantisi olmayan, en tepedeyken bir anda düşebileceğin (bkz. leafy), aile firmasının içerik üreticisini tanımadığı garip bi platform.

Çünkü: Eskiden para bu kadar ön planda değildi bu sebeple YouTuber'ler daha samimi içerikler üretiyorlardı ancak şu anda bütün geçim kaynakları YouTube eğer izlenmez ve unutulurlarsa bu onların sonu olur çünkü: Çoğunun şu anda girip çalışabileceği ikinci bir işi bulunmuyor.

Eskiden normal olan ama şimdi sırf izlenme kazanmak için iyiden iyiye şımaran, cozutan, çizgisini aşan pek çok kişi var. Nasıl başladıysa öyle devam eden, şımarmayan, paranın köpeği olmayan az kişi kaldı bu Youtube video üreticilerinden.

Geri
Yukarı