YSK'ye evde nasıl hazırlanabilirim?

Rustyn

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Geçen sene YKS'ye girip Üniversite tutturamamıştım. Gidebileceğim Üniversiteler özeldi ve durumumuz buna müsait değil. Bana gereken sadece TYT sıralaması. Geçen sene 256 Puanla 796.305 gibi bir sıralamaya ulaştım. Bana gerekenler en az 300 Puan ve 500 bin gibi bir sıralama. Şu günlerde herkesin bildiği gibi evlerimizdeyiz. Elimde bulunan kitaplar Antrenmanlarla Matematik serisi (1-2-3-4) ve 1 tane TYT Türkçe Paragraf Testi kitabı. Elimdeki seçeneklerle ve interneti kullanarak nasıl çalışabilirim. Kendimi nasıl motive edebilirim? Çok fazla bilgisayar ile takılan birisiyim ve kendimi ders çalışmaya programlayamıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Önerileriniz benim için değerli. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklınızda şu algıyı oluşturmaya bakın kalan 52 gün dişini sıkmak mı yoksa sonraki günler için pişman olmak mı? Dediğiniz puan kalan 52 günlük sürede yapılabilir bir puan olmakla beraber iş sizde bitmekte. 52 günü küçümsemeyin. Günlük olarak problem ve paragraf çözün. İnternette bir çok dersle ilgili deneme çözümleri var sık sık deneme videoları izleyin. Türkçeye önem verin. Bazı konuları eleyerek çalışabilirsiniz. İstediğiniz puan aralığını internete yazarak hangi konulara çalışmanız gerektiğini belirleyin. TYT'ye ek süre geldi ve sadece TYT'den girecekseniz tekrar söylüyorum problemlere iyi çalışın ve dil bilgisine bakın. Türkçe sizin için belirleyici faktör olacaktır. Artık yapamam algısına yenik düşmeyin. Sadece inanın ve tevekkül edin. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı