Yüksek Donanımlı Bileşenlerin Türkiye'de Olmaması

Ya orası öyle direk alıyorlar ücreti ödemede ama her türlü bozulduğunda kullanıcı hatası diyorlar bizzat başıma geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@PeefTeck kim gönderdi seni merak ediyorum. Senin gibi troller çok fazla etrafta ve o kadar amatörsünüz ki adeta "ben bunu yazmak için para alıyorum" diye bağırıyor mesajlarınız sen ve senin gibilerin. Yalan yanlış şeyler söyleyip insanları salak yerine koyanlara uyuz oluyorum.

Amazon.com asla arızalı ürüne "kullanıcı" hatası demez. Daha geçen gün paneli arızalı olan monitörümün yenisiyle değiştirilmesini talep ettim Amazon'dan almıştım. Hiç sorgulamadan hem de dakikalar içerisinde yenisinin gönderim işlemleri başlatıldı. Bu "PeefTech" gibi trollere, sizi salak yerine koyan insanlara falan aldırış etmeyin.

Yanlız bi tanıdığım arkadaşa sorduğumda bana Amazon gümrük vergisini ödüyordu demişti. Yani verdiğin ücrete dahil ediliyormuş. Ne kadar doğru bilemedim.
Amazon gümrük ücretini senden alıyor ürünün ödeme ekranında ve ürün ülkeye geldiğinde kargo firması senden bir vekaletnameyi doldurmanı istiyor gümrük işlemlerini senin adına yapabilmek için. Ardından birkaç gün sonra eline geliyor ürün.

Ek olarak, gümrük ücreti dahil şekilde bile ekran kartları 200-300 TL kadar daha ucuz.

Amazon gümrük ücretini senden alıyor ürünün ödeme ekranında ve ürün ülkeye geldiğinde kargo firması senden bir vekaletnameyi doldurmanı istiyor gümrük işlemlerini senin adına yapabilmek için. Ardından birkaç gün sonra eline geliyor ürün

Vekaletname'yi bir şubeye falan gidip mi dolduruyorsun? Bunu daha önce duymamıştım.

Nasıl bir sorun yaşadın Amazon'da? Amazon benim şu ana kadar gördüğüm en ilgili alışveriş sitesi. "beni arayın" diye tuş var. Her türlü sorunu çözüyorlar. Hem de Türkçe.
Amazon'dan yaşamadım, hepsiburada ve gittigidiyor'da 2 siparişimden biri ya yanlış geldi geri göndermem 1 hafta mı ve bir ton uğraşımı aldı ya da hasarlı geldi geri gönderdim bir daha 1 hafta falan bekledim. Bunları da genelde herkesin çok güzel dediği 4-4.5 yıldız alan satıcılardan başıma gelince Amazon'dan sipariş vermeye çekindim açıkcası. Lafım yok, çoğu kişi alıyor mutlu da oluyor ama beni bulduğundan aksilikler çekiniyorum :)

Vekaletname'yi bir şubeye falan gidip mi dolduruyorsun? Bunu daha önce duymamıştım.

Amazon'dan yaşamadım, hepsiburada ve gittigidiyor'da 2 siparişimden biri ya yanlış geldi geri göndermem 1 hafta mı ve bir ton uğraşımı aldı ya da hasarlı geldi geri gönderdim bir daha 1 hafta falan bekledim. Bunları da genelde herkesin çok güzel dediği 4-4.5 yıldız alan satıcılardan başıma gelince Amazon'dan sipariş vermeye çekindim açıkcası. Lafım yok, çoğu kişi alıyor mutlu da oluyor ama beni bulduğundan aksilikler çekiniyorum :)
Amazon.de'de iade işlemi ile yeni ürünün gönderilme işlemi birbirinden bağımsız işliyor. Sen ürünün arızalı olduğunu belirttiğinde onlar dakikalar içerisinde yeni ürünün gönderimini işleme koyuyor. Senden ürünü 1 ay içerisinde kendilerine kargo ile göndermeni ve kargo ücretinin makbuzunun resmini söyledikleri e postaya atmanı istiyorlar. Kargo ücretini kartına yatırıyorlar. Yani onu da onlar ödemiş oluyor. Benim monitör arızalı gelmişti oradan geçen gün, iade işlemlerini hızla başlattılar. Vekaletnameyi e posta ile yolluyorsun. [email protected] adresine yolluyorsun vekaletnameyi. Zaten önce telefonlar arıyorlar seni, e posta soruyorlar, söylediğin adrese vekaletnameyi yolluyorlar. Sadece üçüncü sayfayı doldurup [email protected] adresine attığında birkaç gün içerisinde gümrükten çekme işlemleri bitip ürün eline geliyor. Sayfanın sol altında "Kaşe-İmza" diye bir yer var, orayı da imzalaman gerek. İmzanın resmini çekip oraya koyabilirsin. Net olmasına dikkat et. Veya sayfayı yazıcıdan alıp elle doldurup geri taratabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı