Yürüyüşte bacak ağrısı

rdrenthusiast

Centipat
Daha fazla  
15 yaşındayım. Hareketsiz ve kilolu birisiyim. 5-10 dk arası orta-hızlı yürüyüş sırasında bacağımda ayak bileği ve baldırım arasında ağrı başlıyor. 2-3 dk dinlenince geçiyor. Pazartesi doktora görüneceğim. Benzer şikayetleri olan başka kişiler var mı? Neler yaşadıklarını anlatabilir mi?

Sürekli hareketsiz olduğunuz için birden orta ya da hızlı yürüyüşte devamlılık arayınca kaslarınız kasılıyor. Oldukça düşük tempoda yürüyüş yeri bulunan bir bölümde, etrafınızdaki parkta 5 dakika civarı yürüyün kaslarınız ısındıktan sonra esneme hareketleri yapın 1 dakika sonra yürümeye devam edin. 20-30 dakika arası yeterlidir, zamanla tempoyu ve dakikayı artırırsınız.

korkutmak istemem ama kaç yıldır kilolusunuz? ve kilonuz kaç
baldırda ağrı genelde bacak damarı tıkanıklığından olur ancak yaşınız genç 15 yaşında damar tıkanıklığı çok nadir görülen ancak genetik olarak olan bir şey

ha bayadır yürüyüş yapmıyorsanız bu normaldir bende 2 yıl önce kadar obezdim 24 saatimin 16-17 saati otururdum ilk yürüyüşe başladığım zaman 30.dakikadan sonra nabzım 150 üzeri atar bacaklarım karıncalanırdı şu an şükür 2-3 saat aralıksız yürüyorum 30-35 kilo verdim tavsiyem çok kilolu biriysen daha yaşın gençken ver ilerledikçe vermen zorlaşacak

Korkutmak istemem ama kaç yıldır kilolusunuz? Ve kilonuz kaç.
Baldırda ağrı genelde bacak damarı tıkanıklığından olur ancak yaşınız genç 15 yaşında damar tıkanıklığı çok nadir görülen ancak genetik olarak olan bir şey.

Ha bayağıdır yürüyüş yapmıyorsanız bu normaldir bende 2 yıl önce kadar obezdim 24 saatimin 16-17 saati otururdum ilk yürüyüşe başladığım zaman 30.dakikadan sonra nabzım 150 üzeri atar bacaklarım karıncalanırdı şu an şükür 2-3 saat aralıksız yürüyorum 30-35 kilo verdim tavsiyem çok kilolu biriysen daha yaşın gençken ver ilerledikçe vermen zorlaşacak.

Çocukluğumdan beri kiloluyum. Şu an 105 kiloyum. 4-5 ay once de yürüyüş yapıyordum 1 ay yapıp bırakmıştım. O sıralar bacağımda ağrı yoktu. Dediğiniz gibi bende karıncalanma yok ağrı var.
Hayırlısı bakalım bugün doktora görüneceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı