Yüzmekten korkuyorum

ben iskender

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sorum, yüzmekten korkuyorum. Daha doğrusu denizde ayağım yere gelmezse hemen dengemi kaybedip, düşecekmiş gibi oluyorum. İnşallah bu yaz yüzmekten korkumu yenerek giderim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Havuzda da aynısı oluyor mu? Oluyorsa çocuk havuzundan başlayın. Oradan 2m, 3m, 4m derken alışırsınız diye tahmin ediyorum. Herhangi bir şey yaşadınız mı su ile alakalı daha önce? Psikolojinizi bozacak bir şey?

Ben ilk başladığımda Wasted! yazısı çıkacağını sanırdım hep. Şaka bir yana ilk olarak yüksekliği çok olmayan, 50 santimetrelik havuzlar olur genelde, havuzda başlayabilirsin. Eğitmen, büyük bir ihtimalle ısınma hareketlerini yaptırıp tahta ile başlatır. Daha sonra el ile süzülme, en sonra da normal havuzda, 2.40 metre derinlik olur genelde, yüzmeye başlayabilirsiniz. Hatta başta yavaş yavaş vücudunuzu duvara filan tutunarak suya alıştırın. Bir süre sonra çıkmak bile istemezsiniz.

bende de aynı şey var. ama bi tık alıştım artık öyle bi şey olduğunda hemen yüzümü gökyüzüne çeviriyorum sırtüstü yatıyorum denizde. nefes alıyorum sonra kulaç atmaya devam ediyorum. ama ayağım değmezse dediğin gibi sıkıntı.

Havuzda da aynısı oluyor mu? Oluyorsa çocuk havuzundan başlayın. Oradan 2m, 3m, 4M derken alışırsınız diye tahmin ediyorum. Herhangi bir şey yaşadınız mı su ile alakalı daha önce? Psikolojinizi bozacak bir şey?

Su ile ilgili herhangi bir şey yaşamadım şu ana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı