Yunanistan TL kullanmaya başladı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekonomik kriz nedeniyle Yunanistan Türk Lirası ve Bulgar Levası kullanmaya başladı. Profesörler Yunanistan'ın Türkiye'ye katılması gerektiğini söylüyor. Bana kalırsa bu olmamalı sebebi ise güzelim Avrupa ülkesini barzo tipli insanlar işgal eder zaten her yerdeler. :( Şimdi bu yazdığıma kızabilirsiniz ama objektif olun. Milletin karısına kızına laf eden, çevreyi kirleten ve ülkesine faydası olmayan adamların nüfusu en az 20 milyon. Bu adamlar şimdi yayılsa iyi mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konudaki yazdıklarının hepsini Türkler de yapıyor, Türkler hatta daha beterdir. Küçücük çocuklar bıçak çekiyor millete artık, ne saygı var ne sevgi artık bu ülkede, siz düşünün, bizden daha kötü bir millet var mıdır?
Kaç kere yurtdışına çıktın, ülkeleri gezdin, bilgi edindin de bizden kötüsü yok diyorsun? Mesela Yunanistan' a gittin mi hiç? Çocuk istismarı had safhada olan bir ülke. Mesela nerdeyse bütün Afrika ülkelerinde Homo seksüel insanlar öldürülüyor. Çin'de hükümet halkı kontrol edemiyor, çoğu sokağın kendi kanunları var. Meksika'da sokakta yürürken ölmek çok da zor değil, eli silahlı insanların sokaklarda olmaları normal. Bunlar sadece bir kaç örnek. Otostopla Türkiye'nin bir çok yerini gezmiş birisi olarak söylüyorum; çoğu ülkeden daha yardımsever, iyi insanlarımız var. Ekmeğini kardeşçe bölüşen, evini sokakta kalana açan, komşusunun en ufak derdini kendi derdi gibi gören...
Kötü insanlar yok mu, tabi var. Fakat bütün insanların aynı şekilde iyi olmasını bekleyemezsin zaten. Bu dünyanın her yerinde böyledir.

Yunanistan'ın bu mali krizi ülkenin sonunu getirmiştir benim düşünceme göre. 1. Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı'nın o topraklarını kaybetmesi, daha sonra da oradaki ülkeye yıllar boyu parasal yardım yapılıp bir nevi rahata alıştırılmıştır. Ülke ekonomisi çöktükten sonra dış ülkeler verdikleri para sayesinde Yunanistan'ın coğrafi, jeopolitik şartlarından yararlanabileceklerdir. Bunların hepsi 5 10 senelik işler değil arkadaşlar, yüzyıllardır bu toprakları ele geçirme, yönetme planları yapılmaktaydı zaten...

Zaten tek bir bayrak altında birleşmeleri imkansız. Kıbrıs gibi maddiyata dayalı bir birleşme olur. Yine ülkeye giriş çıkış aynı kalır.

"Huffington Post adlı haber sitesine makale yazan, Chicago Üniversitesi'nde Uluslararası Hukuk ve Politika Bilimi Profesörü olan Tom Ginsburg, Türkiye ve Yunanistan'ın birleşmesi gerektiği öneresinde bulundu."

Delinin biri kuyuya taş atar, 40 akıllı o taşı çıkartmaya çalışır derler ya, aynı o durumdasınız. Bu duruma ne Yunanistan yanaşır, ne de Türkiye Cumhuriyeti.

Kaç kere yurtdışına çıktın, ülkeleri gezdin, bilgi edindin de bizden kötüsü yok diyorsun? Mesela Yunanistan' a gittin mi hiç? Çocuk istismarı had safhada olan bir ülke. Mesela nerdeyse bütün Afrika ülkelerinde Homo seksüel insanlar öldürülüyor. Çin'de hükümet halkı kontrol edemiyor, çoğu sokağın kendi kanunları var. Meksika'da sokakta yürürken ölmek çok da zor değil, eli silahlı insanların sokaklarda olmaları normal. Bunlar sadece bir kaç örnek. Otostopla Türkiye'nin bir çok yerini gezmiş birisi olarak söylüyorum; çoğu ülkeden daha yardımsever, iyi insanlarımız var. Ekmeğini kardeşçe bölüşen, evini sokakta kalana açan, komşusunun en ufak derdini kendi derdi gibi gören...
Kötü insanlar yok mu, tabi var. Fakat bütün insanların aynı şekilde iyi olmasını bekleyemezsin zaten. Bu dünyanın her yerinde böyledir.

Yunanistan'ın bu mali krizi ülkenin sonunu getirmiştir benim düşünceme göre. 1. Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı'nın o topraklarını kaybetmesi, daha sonra da oradaki ülkeye yıllar boyu parasal yardım yapılıp bir nevi rahata alıştırılmıştır. Ülke ekonomisi çöktükten sonra dış ülkeler verdikleri para sayesinde Yunanistan'ın coğrafi, jeopolitik şartlarından yararlanabileceklerdir. Bunların hepsi 5 10 senelik işler değil arkadaşlar, yüzyıllardır bu toprakları ele geçirme, yönetme planları yapılmaktaydı zaten...
Kesinlikle katılıyorum. Bir kesimin uyguladığı kötü alışkanlıkları sebep gösterip direk ülkeye kötü damgası vurmak cahilcedir. Bu aynı Işid'i örnek gösterip İslam'a terör dini demeye benziyor.

Benim akrabalarım Yunanistan'da yaşıyor. Tl kullanılmadığını ve Bulgar levasının geçerli olduğunu söylediler. Birleşme gibi bir durum söz konusu değil. Bir de istemiyorsunuz Yunanları. Sanki onlar çok istiyor.

Yunanistan'la birleşmemizi isteyenler olabilir , istemeyenlerde olabilir -ki ben istemiyorum- . Buna dış güçler izin vermez zaten. Gerekirse borcunu silerler yinede böyle bir şeye izin vermezler.
Adaları alabiliriz verirlerse.

Bence birleşmeli, artık Doğu'daki sorunları bırakıp Batı'ya yönelmeliyiz.
Hedef Viyana galiba ?

Herkes kafasına göre bir şey yazmış sizin bu konuları konuşmanız için daha çok zaman var. Kimisi Türk milleti kötülüyor birisi doğuyu bırakmalı batıya yönelmeli diyor yıllarca adamların götünü yaladılar ne geçti ellerine ? Soykırım yaptınız doğuyu karıştırdınız dediler sırf Müslüman olduğumuz için doğu da zulüm gören kardeşlerimizi bırakıp tembel yunanlara mı yardım edelim? Dünyada tüm Müslümanlar zulüm görüyor önce kardeşlerimizi düşünmemiz lazım bir Müslümanın yapması gereken avrupanın amerikanın kıçını yalamak değil. Hem siz ne biliyorsunuz da konuşuyorsunuz bu konuları ? Sahiden araştırıp bilgi sahibi olupta yorum yaptığınızı hiç sanmıyorum. Yunanistanla birleşecekmişiz o tembel milleti çok bir bok zannediyorsunuz TÜRK MİLLETİ'Nİ KÜÇÜMSEMEYİN. Bu arada Türkçü değilim Türk Milleti derken Türk Kürt herkesi kast ettim. Şimdi ban yiyeceğimm şöyle bir on yıl ban atabilirsiniz.
Sana senin tabirinle ''gö*ümle'' gülüyorum.

Çoğu ülke dediğiniz Meksika, Somali, Çin. Kıyasladıgınız ülkelere bakın 3. dünya ülkeleri. Sizin hükümetiniz %50 yi evinde zor tutarken 2 milyar nüfüslü Çin'in halka tamamen hakim olmasını beklememelisiniz.

Hedef Viyana galiba ?

Sana senin tabirinle ''gö*ümle'' gülüyorum.

Çoğu ülke dediğiniz Meksika, Somali, Çin. Kıyasladıgınız ülkelere bakın 3. dünya ülkeleri. Sizin hükümetiniz %50 yi evinde zor tutarken 2 milyar nüfüslü Çin'in halka tamamen hakim olmasını beklememelisiniz.
Benim yazımda veya söylemlerimde hiçbir siyasi içerik yoktu, benim partim senin partin ayrımını hiçbir zaman yapmadım ve yapmayacağım da.

Türkiye'yi halk refahı konusunda Japonya ile İngiltere ile mi kıyaslamamı bekliyorsun?

Meksika'ya gore iyiyiz diyebiliyorsaniz, Ingiltere'ye karsida soyleyiz demelisinizki bir kiyasdan soz edebilelim.

İç ve dış işlerine karışabilecekcek harika olur. Kan dökmeden işgal. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı