Yurt dışı Kayıtlı Xiaomi telefon alınır mı?

Bunu alacağına Teknosa gibi mağazalardan Redmi 9C gibi modeller al derim ileride sıkıntı çıkartır falan uğraşma boşuna.

Üstadlarım! Trendyol dolapta öylesine gezinirken karşıma bu ilanlar çıktı. Çok uyguna Xiaomi telefonlar var. Açıklama kısımlarında "yurt dışı kayıtlı" yazıyor.

Peki bunlar alınır mı? Aldıktan sonra sıkıntı falan olur mu?

Bende normalde bu yurtdışı IMEI sahip cihazları almaya karşıydım fakat yakın zamanda kardeşime uyguna Redmi Note 10 Pro bulunca aldım. Bir kere IMEI atıldı onun dışında sorun yok. Tek sıkıntı garantilik bir durum olursa garantiye ulaşamayacaksın o kadar, bunun bilincinde olarak alınabilir.

Bende yurt dışı kulllanıyorum bir de yanlış bilmiyorsam başka bir telefonun IMEI'sını atıp sınırsız kullanabiliyorduk ama emin değilim.

Evde kullanilmayan telefon var bu işlemi evde yapabilir miyim?

Ülkemizde IMEI değiştiren telefon dükkanları vardır. Bunları artık bir iş haline getiren dükkanlar neticesinde ülkemizde telefon IMEI numarası değiştirme cezası Diyarbakır sulh ceza mahkemesinin verdiği karar ile birlikte içtihat noktasına geldi. Hurda telefonları 10-15 liradan alarak IMEI numaralarını alanlar karşısında 20 bin TL tutarında ceza verildi. IMEI değiştirme cezası almamak adına genellikle eski telefonlarınızı telefoncuya götürerek bu IMEI numarasını yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.
Düzgün bir telefoncuya götür o atsın ama güvendiğin biri olursa iyi olur çünkü kopyalamada olabiliyor.

Ya bu konu hakkında benim de kafamda deli sorular var. Mi 11T Pro ve türevlerini satanlar var. Adam diyor garanti süreci bize ait ilk 6 ay boyunca diyor. Normal fiyatının %50-60 oranında aşağısında ''0'' cihaz sattıklarını iddia ediyorlar. Garipsiyorum açıkçası.

Ya bu konu hakkında benim de kafamda deli sorular var. Mi 11t Pro ve türevlerini satanlar var. Adam diyor garanti süreci bize ait ilk 6 ay boyunca diyor. Normal fiyatının %50-60 oranında aşağısında "0" cihaz sattıklarını iddia ediyorlar. Garipsiyorum açıkçası.

Cihaz orijinal ve sıfır doğru fiyatları da yurt dışı olduğu için ucuz ama kapanmayacağı kesin değil ya bir başka telefonun IMEI'sını atacaksın ya da 6 ya da 9 ayda bir satın aldığın yere götürüp geçici IMEI attıracaksın. Aslında almak mantıklı ben 9T 6/128 2400 liraya almıştım.

Cihaz orijinal ve sıfır doğru fiyatları da yurt dışı olduğu için ucuz ama kapanmayacağı kesin değil ya bir başka telefonun IMEI'sını atacaksın ya da 6 ya da 9 ayda bir satın aldığın yere götürüp geçici IMEI attıracaksın. Aslında almak mantıklı ben 9T 6/128 2400 liraya almıştım.
Ne kadar bu IMEI ler ?

Geri
Yukarı