Yurt dışına yerleşme üzerine tavsiyeler

N0vaBetrayel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Almanya / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu konu üzerinden tecrübesi bilgisi olan kişiler yazarsa çok sevinirim konu kesinlikle ciddi. Kendim daha önce yurt dışında yaşadım fakat yanında kaldığım sözde amcamın azizliğine uğrayıp geri dönmek zorunda kaldım. Bunu şu an ailemle yapmak istiyorum anne, baba ve ben 3 kişiyiz. Şu an çok ileri seviyede olmasa bile İngilizce bilgim var yani gündelik konuşmalar ve anlayıp derdimi anlatabilecek kadar biliyorum ki yakın zamanda İngilizce üzerine eğitim veren bir kursa gidip bunu ilerleticem ayrıca en azından bir belgemde olacak resmi. Yurt dışı işini yapabilirsek ev araba ne varsa satacaklar ve döviz bazında 350.000 dolara tekabül ediyor maddi anlamda biraz daha rahat oluruz herhalde. Öncelikle ABD ve Kanada düşünüyoruz fakat bu ülkere gidiş için gerekli hangi yollar var? En kolayından en zoruna hangi seçenekler var acaba? Babam usta şoför karada hareket edebilen hemen hemen her aracı kullanabilir nitelikle bunun bir faydası olabilir mi? Ben üniversite öğrencisiyim bölüm tarih, bitmesine daha var ve mezun olsam bile orada işime yarar mı diye kara kara düşünüyorum, Türkiye'de zaten düşünemiyorum bile artık mezun olsam bile bitmeyen pahalılık değersiz para, alım gücü düşük para, bitmeyen mülteciler vs bunları hepiniz biliyorsunuz zaten. Elimizde maddi anlamda bizi sıkıntıya sokmayacak para olacak bunun dışında neler yapabiliriz? Hangi yolları takip edebiliriz? Var mıdır bilgisi olan? Teşekkürler şimdiden.

Bunlar çok ciddi işler ve sizin durumunuz bilmem imkansız o yüzden çok detaylı yorum yapmayacağım ama genel olarak Kanada ABD’ye göre bu konularda çok daha rahat. ABD hem göçmen politikaları hem de sağlık sektörü sebebiyle bence ilk tercihiniz olmamalı.

Bunlar çok ciddi işler ve sizin durumunuz bilmem imkansız o yüzden çok detaylı yorum yapmayacağım ama genel olarak Kanada ABD’ye göre bu konularda çok daha rahat. ABD hem göçmen politikaları hem de sağlık sektörü sebebiyle bence ilk tercihiniz olmamalı.

Kanada için bu durumda neler yapılabilir? Hangi vize türleri var bu durum için acaba?

Emin değilim, Kanada’da bu süreçlerden geçmedim ama göçmenlik konusunda net daha rahat olduğunu çevrem dolayısıyla biliyorum. Bir profesyonele danışın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı