Yurt dışında nasıl üniversite okunur?

Yine bu konuda da bilgi sahibi değilim pek doğrudur belki dediğiniz fakat burada başka bir başlıkta birisinin "Avrupa'daki normal seviyede bir üniversite Türkiye'deki iyi bir üniversiteyi sollar." gibi bir yorumu vardı ve Celal Şengör gibi kişiler de Türkiye'de üniversite olmadığını söylüyor. Bu denilenleri düşününca normal bir Avrupa veya Amerika okulunda okumak daha iyidir diye düşündüm.

Ülkeden ülkeye değişiyor sanırım lise ortalamasına bakıp bakmamaları. Ve ajans tam olarak ne işe yarıyor acaba?

Hayır hocam alakası yok eğitim öğretim kaliteleri belli. ama çoğunluğu dediğim gibi Ankara,ege,İstanbul Üniversitesi kalitesinde eğitim veriyorlar eğer ailenizin bütçesi yeterliyse ve pek iyi bir sıralama yapmazsanız gitmek mantıklı olabilir ajans o ülke ile senin aranda aracı oluyor diye biliyorum vize vs alırken.

Ülkeden ülkeye değişiyor sanırım lise ortalamasına bakıp bakmamaları. Ve ajans tam olarak ne işe yarıyor acaba?

Senin için prosedürleri takip ediyor ortalamana göre hangi okullara başvurursak daha sağlıklı olur ve Çin kapalı bir ülke olduğundan aracı ile oluyor hep bu şeyler her türlü ajans vari şeyler oluyor arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı