Yurt dışında ücretsiz üniversite

replihwan

Hectopat
Arkadaşlar, üniversiteyi yurt dışında okumak istiyorum. Öğrendiğim kadarıyla parası olan gidebiliyor. Ücretsiz üniversiteler var herhalde onlara gitme şansımız yok mu? İstediğim ülke Almanya.

Bir üniversite belirleyeceksin. İngilice siteleri oluyor mail adresine bir document yolluyorlar sana undergraduate sa o sayfayı seçiyorsun. Ondan sonra orada verilen bilgilerle başvuruyosun. Tabii burası son nokta oraya gelene kadar ıelts veya TOEFL gibi sınavları istediğin üniversite nasıl bir derece istiyorsa o dereceyi yapacaksın bu sınavın son fiyatı 150 200 dolar mı neydi TOEFL. Bir de spesifik olarak üniversite ismi vermen lazım mesela Fransa sorbone üniversite referans mektubu istiyor. Bazı üniversitelerin kendi spesifik istekleri var. Bir de hocalarla iletişime geçme yöntemi var kimileri onu da deniyor. Bir üniversite ismi verseydin daha iyi bilgi verilebilirdi.

Bir üniversite belirleyeceksin. İngilice siteleri oluyor mail adresine bir document yolluyorlar sana undergraduate sa o sayfayı seçiyorsun. Ondan sonra orada verilen bilgilerle başvuruyosun. Tabii burası son nokta oraya gelene kadar ıelts veya TOEFL gibi sınavları istediğin üniversite nasıl bir derece istiyorsa o dereceyi yapacaksın bu sınavın son fiyatı 150 200 dolar mı neydi TOEFL. Bir de spesifik olarak üniversite ismi vermen lazım mesela Fransa sorbone üniversite referans mektubu istiyor. Bazı üniversitelerin kendi spesifik istekleri var. Bir de hocalarla iletişime geçme yöntemi var kimileri onu da deniyor. Bir üniversite ismi verseydin daha iyi bilgi verilebilirdi.
Technical University of Munich, University of Stuttgart. Bölüm olarak yazılım ve bilgisayar mühendisliği istiyorum.

O zaman o üniversitelerin internet sitelerine girip nedir ne değildir öğrenebilirsiniz. Buradaki insanlardan sizin için okulun sitesine girip oradan öğrendikleri bilgileri aktarmalarını mı bekliyorsunuz? Bunu siz de yapabilirsiniz. Bu mesela Münih için olanı. Aynısını Stuttgart için de yapın. Emin olun çok zor değil ve internetteki rastgele insanlara sormaktan daha güvenilir.

Technical University of Munich, University of Stuttgart. Bölüm olarak yazılım ve bilgisayar mühendisliği istiyorum.

Tamamdır dostum giriceksin sitesine orada üniversite başvurusu için gerekli olanlar gibi bir yer vardır. Requirements veya broşür yazar bir yerlerde. Oraya bilgilerini giriyorsun mail olarak sana bir dosya gönderiyorlar orada anlatıyorlar tüm istenenleri. Tabii bütün bunlar İngilizce olarak yazıyor. Türkiye perspektifinde pek bir şey yok pasaport vize işlerini söylemiyorum zaten onları halletmen gerek bir de İngilizce dil sınavına girmek gerek işte TOEFL veya ielts gerisi istediğin üniversiteyle alakalı. Yurt dışında üniversite okumak istiyorsan okuduğunu anlayacak kadar İngilizcen vardır sitede bütün bilgileri veriyorlar onlar sitede vakit geçirmelisin biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı