Yurt dışından araba getirmek

ÖylesineBiri01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şimdi benim babam yurt dışında Belçika'da orada kimlik almak için çalışıyor ve 2025'te kim alacak bende 17 yaşımda olacağım beni oraya getirtebileceğini söyledi acaba orada çalışıp 10 15 bin euro ya bir araba alıp Türkiye'ye getirebilir miyim? Türkiye'ye getirirsem ne kadar süre kalabilir araç bu aracın kalma süresini Bulgaristan veya Yunanistan sınırına gidip 2.3 gün kalıp Türkiye'ye geri dönerek sıfırlayabilir miyim? Veya babam yurt dışından araba getirdiğinde Türkiye'de arabasını ben kullanırsam ve trafik polisi babamın adına olduğu yurt dışından gelen aracı ben kullandığım için cezai işlem uygulanır mı? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

2 3 yıl öncesine kadar hayalim olduğu için araştırmıştım. Bir değişiklik olmadıysa 2 sene çalışıp döndüğünüzde aracınızı getirebiliyorsunuz. Ayrıca araç yabancı plaka ile 2 sene kalabiliyor.

2 3 yıl öncesine kadar hayalim olduğu için araştırmıştım. Bir değişiklik olmadıysa 2 sene çalışıp döndüğünüzde aracınızı getirebiliyorsunuz. Ayrıca araç yabancı plaka ile 2 sene kalabiliyor.

Peki 2 sene dolmadan Türkiye sınırının dışına Avrupa birliğinde olan bir ülkeye gidip 2.3 kalıp geri dönersek süresi sıfırlanır mı?

Yurt dışından emekli olanların 2 yıl tutma hakkı var normal çalışanların 6 ay, ayrıca aracı kim getirdiyse araç ile kalması gerekiyor yani aracı bırakıp geri dönemez araç ile geri dönmesi gerekiyor.

Peki 2 sene dolmadan Türkiye sınırının dışına Avrupa birliğinde olan bir ülkeye gidip 2.3 kalıp geri dönersek süresi sıfırlanır mı?

Sıfırlanmaz 180 gün kuralı var her dışarı çıktığında 180 gün kalması gerekiyor sıfırlanması için.

Geri
Yukarı