Yurt dışından iPhone 13 almak

beruxen

Kilopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım telefon Samsung Galaxy S20 FE. Almak istememin sebebi daha önce hiç iPhone kullanmadım ve yatırım. Merak ettiğim kısım şu; Pasaporta kaydettirdiğimiz bu telefonu 3 yıl sonra satabilir miyiz? İnternette biraz araştırdım fakat kesin bir şey bulamadım. Seçimden sonra da dolara bağlı olarak alım gücümün düşeceğini düşünüyorum. Sizce mantıklı mı?

3 yıl sonra satabilirsin hocam. Yatırım olarak yurt dışı telefon çok tavsiye etmem. İlk amacın kullanmak olmalı. Seçim değil bizim ekonomi pimi çekilmiş bomba. Ne zaman patlayacağı belli değil. ABD faiz artırımı yapıyor son aylarda sizce dolar neden çok yükselmedi hocam? Çünkü arka kapıda dolar yakıyorlar TL değer kaybı belli olmasın diye. Keza bunu ingiliz bankerler bile diyor.

3 yıl sonra satabilirsin hocam. Yatırım olarak yurt dışı telefon çok tavsiye etmem. İlk amacın kullanmak olmalı. Seçim değil bizim ekonomi pimi çekilmiş bomba. Ne zaman patlayacağı belli değil. ABD faiz artırımı yapıyor son aylarda sizce dolar neden çok yükselmedi hocam? Çünkü arka kapıda dolar yakıyorlar TL değer kaybı belli olmasın diye. Keza bunu İngiliz bankerler bile diyor.

İnşallah olmaz ama seçimden sonra bir kur atağı daha bekliyorum. Normalde benim maaşım hep 600-650 dolar arasındaydı. Şu an yaklaşık 850 dolar alıyorum. Yani kurun yükseleceği kesin gibi. Herkes bir şeyler alıp parasının değerini kurtarma peşinde. Bari alırken işime de yarasın diye telefon seçtim. :)

İnşallah olmaz ama seçimden sonra bir kur atağı daha bekliyorum. Normalde benim maaşım hep 600-650 dolar arasındaydı. Şu an yaklaşık 850 dolar alıyorum. Yani kurun yükseleceği kesin gibi. Herkes bir şeyler alıp parasının değerini kurtarma peşinde. Bari alırken işime de yarasın diye telefon seçtim. :)
Üstadım aklın yolu bir. Sen öyle kafana göre asgari ücreti, emekli maaşını arttıramazsın abd-dolar buna izin vermez. O zaman asgari ücret 19 bin olsun herkes aylık bin dolar maaş alsın. Dünyadaki sistem dönen bir çarklı gibidir. Sen 1 çarkı büyütürsen hata verir dünyaya entegre olmak gerek.
Valla hocam bence almışken iphone 13 pro max alın aldığınıza değsin. Arkadaşlarda var da kütük gibi telefon.

Üstadım aklın yolu bir. Sen öyle kafana göre asgari ücreti, emekli maaşını arttıramazsın ABD-dolar buna izin vermez. O zaman asgari ücret 19 bin olsun herkes aylık bin dolar maaş alsın. Dünyadaki sistem dönen bir çarklı gibidir. Sen 1 çarkı büyütürsen hata verir dünyaya entegre olmak gerek.
Vallahi hocam bence almışken iPhone 13 Pro Max alın aldığınıza değsin. Arkadaşlarda var da kütük gibi telefon.

Fiyatlarını sormadım ama aralarında çok fiyat farkı yoktur sanırım. O paralara çıkmışken dediğiniz gibi model yükseltmek en mantıklısı. Satın alırsam buraya yazarım tün maliyeti. Alacak olan arkadaşlar da bilgilenmiş olur. Teşekkürler.

Geri
Yukarı