Yurt dışından PS5 getirmek ve satmak

Kutunun kapalı olması satılabilir/ticareti yapılıyor olabilir endişesi doğursa da mevzuatta kutu ile ilgili bir ibare görmedim daha önce. Buyurun link bırakıyorum, siz de Google'a yolcu beraberi ek-9 liste yazarsanız çıkar. Özetle: Kimse karışamaz, bir şey diyemez. Yalnızca şüphelenirse memur xray kontrolü yapar, tatmin olmazsa kutuyu açıp fiziken görmek isteyebilir, buna da siz bir şey diyemezsiniz.

Attığınız linkte ayrı ayrı 1bilgisayar ve 1 oyun konsolu getirilebilir diye yazıyor, ikisini de aldığımda sıkıntı çıkartırlar mı yoksa sadece 1 teknolojik cihaz mı kast edilmiş?

Attığınız linkte ayrı ayrı 1bilgisayar ve 1 oyun konsolu getirilebilir diye yazıyor, ikisini de aldığımda sıkıntı çıkartırlar mı yoksa sadece 1 teknolojik cihaz mı kast edilmiş?
İkisini de getirebilirsiniz. Gittiğiniz ülkenin gümrüğünden Tax Free ofislerine uğrayıp vergi iadesi almayı unutmayın, faturasını ibraz ederek. Daha da ucuza gelir.

İkisini de getirebilirsiniz. Gittiğiniz ülkenin gümrüğünden tax Free ofislerine uğrayıp vergi iadesi almayı unutmayın, faturasını ibraz ederek. Daha da ucuza gelir.

Dediğinizi tam anlayamadım Almanya'dan Türkiye'ye getireceğim, vergi iadesi mi yapacaklar bir de tam tersi olmasın sonra.

Dediğinizi tam anlayamadım Almanya'dan Türkiye'ye getireceğim, vergi iadesi mi yapacaklar bir de tam tersi olmasın sonra.

:D :D :D Hocam o aldığınız ülkeye alırken vergi de ödüyosunuz, ama siz bunu o ülke dışına çıkardığınız için vergi iadesi alma hakkınız var. Vergi çıkmaz tam tersine ödediğiniz vergiyi geri alırsınız.

@srcn90 hocam peki amazon.uk üzerinden Xbox Series S alsak gümrükte takılır mı? Ne gibi sorunla karşılaşırız?
Sepette fiyatı zaten TR vergileri dahil olarak çıkar karşınıza hocam, o fiyatı ödemeye razı olursanız gümrükte ekstra sorun çıkmaz.

Bal gibi de satarsınız ama PS guruları almayabilir. Mesela ben almam çünkü ilk seri PS'lerde mutlaka bir kronik sorun olur. Slim olanı iyidir.

Kutunun kapalı olması satılabilir/ticareti yapılıyor olabilir endişesi doğursa da mevzuatta kutu ile ilgili bir ibare görmedim daha önce. Buyurun link bırakıyorum, siz de Google'a yolcu beraberi ek-9 liste yazarsanız çıkar. Özetle: Kimse karışamaz, bir şey diyemez. Yalnızca şüphelenirse memur xray kontrolü yapar, tatmin olmazsa kutuyu açıp fiziken görmek isteyebilir, buna da siz bir şey diyemezsiniz.

Hocam 4000 dolar karşılığında havalimanında koluma 4 tane rolex saat takıp geçirmiştim gümrükcüler gördüler ama bir şey demediler.

Geri
Yukarı