Yurt dışını kötüleyen gurbetçiler neden Türkiye'ye geri dönmüyor?

ab0000

Picopat
Yer
van
Gurbetçilerin çoğu sadece ben para kazanam deyip yurt dışına insanlar gelmesin diye yurt dışıyla ilgili saçma sapan şeyler söylüyorlar. Bunlar her geçen gün artıyor. Neden Türkiye'ye dönmüyorsunuz?

Aralarında cidden orayı beğenmeyen de var. Herkes yurtdışına yerleşemez. Kültür şoku karnınızı ağrıtır.

Gurbetçilerin çoğu sadece ben para kazanam deyip yurt dışına insanlar gelmesin diye yurt dışıyla ilgili saçma sapan şeyler söylüyorlar. Bunlar her geçen gün artıyor. Neden Türkiye'ye dönmüyorsunuz?

Çünkü Türkiye'yi övmek tek amaçları. Dayımda öyleydi ülkeye geldi İngiltere'ye geri döndüğüne şükretti.

Hem ikiyüzlü hem yalancı oldukları için. Bunlarda Türkiye sevgisi falan yok, gurbetçi romantizmi var ama gelip burada çalışsalar nasıl sürüneceklerini bal gibi biliyorlar. Orada kazandıkları 3 kuruşun burada değerli olması işlerine geliyor tabii. Orada çalıştıkları standart işlerle alabildikleri yüksek hacim motorlu BMW/Mercedes gibi arabaların yerine burada çalışsalar ancak 2. el 10 yıllık düşük sınıf araba alabileceklerini biliyorlar. Orada çocuk başına mis gibi sosyal yardım alıyorlar, gelirleri belli bir seviyenin altında gösterdilerse (vergi kaçırma) kira desteği alıyorlar, daha kaliteli çevrede daha huzurlu yaşıyorlar, vergisini ödemeden kaçırdıkları parayı buraya getirip mis gibi bir ev alıp emekli olacakları günü bekliyor çoğu sadece. Buraya gelip çalışsalar bunların hiçbiri yok tabii, hepsi de biliyor akrabalarının burada nasıl yaşayamadıklarını gördükleri için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı