Yurtdışından araba getirmek

alimoncul

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Full Stack Developer
Selamlar,

Bu konu hakkında net birşey bulamadığımdan dolayı sosyalde sormak istedim. Yurtdışından emekli olmuş bir Türk vatandaşı, yurtdışından getirdiği arabayı belirli süre yurtdışında kullanması gerekiyor mu?

Selamlar,

Bu konu hakkında net bir şey bulamadığımdan dolayı sosyalde sormak istedim. yurt dışından emekli olmuş bir Türk vatandaşı, yurt dışından getirdiği arabayı belirli süre yurt dışında kullanması gerekiyor mu?

Bizim bir tanıdık Ukrayna'dan almıştı. 4 ayda bir Ukrayna'ya girip çıkması yetiyordu.

Selamlar,

Bu konu hakkında net birşey bulamadığımdan dolayı sosyalde sormak istedim. Yurtdışından emekli olmuş bir Türk vatandaşı, yurtdışından getirdiği arabayı belirli süre yurtdışında kullanması gerekiyor mu?
Hayır. Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte genellikle 2 yıla bir girdi çıktı yaparsan sıkıntı olmaz.

Selamlar,

Bu konu hakkında net bir şey bulamadığımdan dolayı sosyalde sormak istedim. yurt dışından emekli olmuş bir Türk vatandaşı, yurt dışından getirdiği arabayı belirli süre yurt dışında kullanması gerekiyor mu?

Almanya'dan diyelim bir araba geldi. Bu araba Türkiye'ye belli bir süre giriş yapabiliyor. Sonrasında Almanya'ya geri dönüp oradan geri gelmesi lazım. Ya da gümrükten çıkıp tekrar girmesi gerekiyor. (yanlışsam düzeltin lütfen.)

Ticaret bakanlığı linki şurada. Bu işler çok karışık, iyi araştırmak lazım.

1633621033134.png

Teşekkürler, Fransa'dan emekli bahsettiğim kişi. Senede bir Fransa'ya gidip geliyor 5-10 günlüğüne.

Yeni konular

Geri
Yukarı