Yurtdışından iPhone XS Max Aldırmak

Deeper

Kilopat
Daha fazla  
1, 2 ay içinde ABD'den akraba aracılığı ile XS Max getireceğim ve gelince sanırım pasaport kayıt işlemlerini yapmam gerekiyor. Benim merak ettiğim şey bu ABD'den getirttiğim telefonu o getiren kişinin pasaportuna değilde, aynı zamanlarda Kıbrıs'tan gelecek olan abimin pasaportuna işlettirmek istiyorum. Ama bu mümkün müdür bir sorun çıkar mı bilmiyorum. Bilen, bilgili olan arkadaşlar yazabilir mi ?
Ek olarak telefonu burada rahatça kullanmak için telefonun kendi ücreti dışında hangi işlemlere ne kadar ücret vermem gerek ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1, 2 ay içinde ABD'den akraba aracılığı ile XS Max getireceğim ve gelince sanırım pasaport kayıt işlemlerini yapmam gerekiyor. Benim merak ettiğim şey bu ABD'den getirttiğim telefonu o getiren kişinin pasaportuna değilde, aynı zamanlarda Kıbrıs'tan gelecek olan abimin pasaportuna işlettirmek istiyorum. Ama bu mümkün müdür bir sorun çıkar mı bilmiyorum. Bilen, bilgili olan arkadaşlar yazabilir mi ?
Ek olarak telefonu burada rahatça kullanmak için telefonun kendi ücreti dışında hangi işlemlere ne kadar ücret vermem gerek ?
Pasaport kayıt harcı dışında para vermene gerek yok. Abinin pasaportunun üstüne alabilirsin sıkıntı olmaz.

Yurtdışı olması yeterli ülke farketmiyor fakat Kıbrıs için ne denir bilemedim. Kayıt ücreti 530 TL benzeri gibi bir ücret oldu/olacak. Eskiden yurtdışından alıp kullanmak mantıklıydı fakat şu an kayıt ücreti olsun kur farkı olsun değeceğini sanmıyorum.

Yurtdışı olması yeterli ülke farketmiyor fakat Kıbrıs için ne denir bilemedim. Kayıt ücreti 530 TL benzeri gibi bir ücret oldu/olacak. Eskiden yurtdışından alıp kullanmak mantıklıydı fakat şu an kayıt ücreti olsun kur farkı olsun değeceğini sanmıyorum.
Yılbaşında 630 küsür TL olacak pasaport ücreti. Biraz acele edin derim.:)

6500 TL'ye geliyor XS MAX. Türkiye fiyatının yarısı nerdeyse.

İstersen komşunun pasaportuna bile kayıt yaptırabilirsin (ben öyle yaptırdım:) ) hiçbir sorun olmaz. Pasaport kaydını yaptırıp harcını yaptırdıktan sonra hiçbir işlem yapmana gerek yok. Keyifle öldürene kadar kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı