Z kuşağı güç düşkünü mü?

FuseLyx

Centipat
Selamunaleyküm :D
9. sınıfım ve Technopat'ı uzun bir süre bırakmıştım. (Technopat'a ilk mesajım 2 yıl önceymiş, yakında 12 olacak)
Bu süre zarfında bazılarınıza saçma, bazılarınıza mantıklı gelecek bir şey düşünmeye başladım:
Z kuşağı (istisnalar hariç) güç düşkünü mü?
Belki kafayı sıyırmış ya da bunalıma girmiş olabilirim ama sanki bazı Z kuşağından olmayıp “zorrt” kuşağından olanlar sanki güçlülerle (sınıf başkanı, forvetler, güçlü kekolar vs.) Arkadaşlık edip, güçsüzleri (sınıf ‘komedyenleri', kaleciler, çalışkanlar) vs. dışlıyorlar. Artık kafayı yemek üzereyim! Birisi bana durmadan küfrediyordu, bugün üzerine bağırdım, müdürlük olduk, herkes ona teselli veriyor ya da; bir kıza 8'de açıldım, kabul etmedi, şimdi tipsiz (küçümsemiyorum sadece açıksözlülük) olmasına rağmen sınıf başkanının peşinde dolaşıyor, bana da kaba sözler kullanıyor. Selam almıyor vs.
Yorumu size bırakıyorum kardeşlerim.

Son düzenleme:
İyi bir yaşam istemek bak çok zengin olmaktan bahsetmiyorum iyi bir yaşam standartına sahip olmak istemek güç düşkünlüğümü olarak mı kabul ediliyor 18 yaşıan giren biri Almanya'da 2000 euroya ikinci el araba alma imkanına sahipken burada yaşan bir 18 yasında bir genc ikinci el araba alma imkanına sahip mi bana bir söylesene.

İyi bir yaşam istemek bak çok zengin olmaktan bahsetmiyorum iyi bir yaşam standartına sahip olmak istemek güç düşkünlüğümü olarak mı kabul ediliyor 18 yaşıan giren biri Almanya'da 2000 euroya ikinci el araba alma imkanına sahipken burada yaşan bir 18 yasında bir genc ikinci el araba alma imkanına sahip mi bana bir söylesene.

Sınıf başkanının sevgilisi, kekonun kankası olunca para geldiği için mi?
Vergileri kaleciler alıyor herhalde.

Evet de, dışlananlarda kendi arasında arkadaş grubu olarak takılıyor. Bu ağır abiler hep vardı, önce apaçiydi sonra keko oldular şimdide chavo diyolar kendilerine. Tam çıldırmalık tipler.

Saraylar katlar yatlar isteyen yok sadece kaliteli bir hayat istemek güç düşkünlüğü değil herkesin en doğal hakkıdır ve bu ülke bunu şu an sağlayamıyor sözde anayasaya göre sosyal bir devletiz ama hiçbir sosyalliğini görmedim bu yaşıma kadar ben :D milet 500 dolara euroya ekran kartı alırken aynı kartın Türkiye'de 60 milyar olması doğal mı lütfen biri beni aydınlatsın ya şaka gibi ülkeyiz PlayStation'dan alınan vergilerden biri kültür vergisi ulan insan soruyor ne alaka konsol alıyorsun kültür vergisi ödüyorsun şaka gibi eqowıyrqwyırqıo.

Selamunaleyküm :D
9. sınıfım ve Technopat'ı uzun bir süre bırakmıştım. (Technopat'a ilk mesajım 2 yıl önceymiş, yakında 12 olacak)
Bu süre zarfında bazılarınıza saçma, bazılarınıza mantıklı gelecek bir şey düşünmeye başladım:
Z kuşağı (istisnalar hariç) güç düşkünü mü?
Belki kafayı sıyırmış ya da bunalıma girmiş olabilirim ama sanki bazı Z kuşağından olmayıp “zorrt” kuşağından olanlar sanki güçlülerle (sınıf başkanı, forvetler, güçlü kekolar vs.) Arkadaşlık edip, güçsüzleri (sınıf ‘komedyenleri', kaleciler, çalışkanlar) vs. dışlıyorlar. Artık kafayı yemek üzereyim! Birisi bana durmadan küfrediyordu, bugün üzerine bağırdım, müdürlük olduk, herkes ona teselli veriyor ya da; bir kıza 8'de açıldım, kabul etmedi, şimdi tipsiz (küçümsemiyorum sadece açıksözlülük) olmasına rağmen peşinde dolaşıyor, bana da kaba sözler kullanıyor. Selam almıyor vs.
yorumu size bırakıyorum kardeşlerim.

Güç düşkünlüğünden çok ahlaksızlık çok arttı. Artık bilgiye kültüre önem verilmiyor. Elinde parası gücü olanın dediği oluyor. Torpille istediğini yaptırabiliyorsun. Şu an mesela günümüzde önemli bakanlık ve görevlere ilahiyat mezunu kişiler getiriliyor.

Saraylar katlar yatlar isteyen yok sadece kaliteli bir hayat istemek güç düşkünlüğü değil herkesin en doğal hakkıdır ve bu ülke bunu şu an sağlayamıyor sözde anayasaya göre sosyal bir devletiz ama hiçbir sosyalliğini görmedim bu yaşıma kadar ben :D milet 500 dolara euroya ekran kartı alırken aynı kartın Türkiye'de 60 milyar olması doğal mı lütfen biri beni aydınlatsın ya şaka gibi ülkeyiz PlayStation'dan alınan vergilerden biri kültür vergisi ulan insan soruyor ne alaka konsol alıyorsun kültür vergisi ödüyorsun şaka gibi eqowıyrqwyırqıo.
düzeltiyorum turizm vergiside alınıyor konsoldan inanılmaz değil mi

Düzeltiyorum turizm vergiside alınıyor konsoldan inanılmaz değil mi?

Kanka, haklısın ama…
Konumuz ekonomi değil 😶

Evet de, dışlananlarda kendi arasında arkadaş grubu olarak takılıyor. Bu ağır abiler hep vardı, önce apaçiydi sonra keko oldular şimdi de chavo diyorlar kendilerine. Tam çıldırmalık tipler.

Artık o 3-5'te yok lisede.

Artık o 3-5'te yok lisede.

Komik olan 95 puanlık olması 🙃

Toplum çıkarı olanı alkışlar, yalaka zihniyeti.
Herkes güç peşindedir.

Çok ezileceksin ve ezmeyi öğreneceksin, yapabileceğin pek bir şey yok yeni dünya düzeni karşısında.

Yeni konular

Geri
Yukarı