Z kuşağına laf eden Y kuşağının çoğunun bir şey yapmamış olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Z kuşağı hiçbir şey yapmıyor, dünyanın sonu olacak!" diyen y kuşağının çoğunluğu ciddi manada hiçbir şey yapmamış ve bunu Z kuşağından kimse fark etmedi. Şakam yok, cidden hiçbir şey yapmamışlar ülkenin haline bakın. Gelişmiş teknoloji-uçak-motor-helikopter vs. bunların hiçbiri yok bizde. Bunu daha okulunu yeni bitirmiş -bitirmemiş de olabilir- Z kuşağı yapamayacağına göre sorun y kuşağında. Hepsi değil, çoğu böyle.

Ve hepsinin tek bir sorunu var atat ataput anti kemalistim kadir popcorn falan hepsi Atatürk düşmanı ve erdoğan ekonomiyi yükseltti diyorlar haklilarda bakın altın arttı kuyumcular daha çok kazaniyor.

Bir şey yapmayı bırak, olanı da mahvettiler. (Boomer ve X kuşağı da dahil.) Şimdi biz Z kuşağı olarak onların pisliğini düzeltmek zorundayız.

Bir profesör vardı ay animasyonunu Allah'ın hikmeti diye paylaşmışdı. İşin garip tarafı videoyu aldığı yerde de yazıyordu ay animasyonu diye. Profesörlerimiz bile bir başka.

Adam 75 yaşında hayatı bildiğini sanıyor ben de sadece çalışsam çalışmayı bilirim hayatı değil.
"Eskiden yağ kuyrukları vardı" e tabii ki de olacak Kıbrıs harekatı yüzünden ekonomi çöktü hala da sanki iktidar değişse o kuyruklar gene olacağını sanıyor cahiller.

Benim yüksek lisans yapmış dayımda maalesef Z kuşağı tembel diyor :(

Ne diyor sanayi de çalışsınlar mı diyor? Artık gerçekten bıktım şu cahil insanlardan son 20 yılda sigara kullanımı azaldı spor yapan insanlar çoğaldı Z kuşağı tembel falan değil artık insanlar (Z kuşağı) sanayide çalışmak istemiyor çoban olmak istemiyor 1.500 TL için bir yerlerini yırtmak istemiyor onun yüzünden tembel olarak düşünülüyoruz Türkiye de ki insanların %80'i cahildir hatta daha dün yaşadım "adam" diyor ki "2023 de Türkiye süper güç olacak" nedenini sordum Türkiye'nin sanayileşmesi yasaklanmış dedi şimdi bu adam okulda başarılı olabilir mi? Veya insanlara bir şey katabilir mi?

Adam 75 yaşında hayatı bildiğini sanıyor ben de sadece çalışsam çalışmayı bilirim hayatı değil.
"Eskiden yağ kuyrukları vardı" e tabii ki de olacak Kıbrıs harekatı yüzünden ekonomi çöktü hala da sanki iktidar değişse o kuyruklar gene olacağını sanıyor cahiller.

Ne diyor sanayi de çalışsınlar mı diyor? Artık gerçekten bıktım şu cahil insanlardan son 20 yılda sigara kullanımı azaldı spor yapan insanlar çoğaldı Z kuşağı tembel falan değil artık insanlar (Z kuşağı) sanayide çalışmak istemiyor çoban olmak istemiyor 1.500 TL için bir yerlerini yırtmak istemiyor onun yüzünden tembel olarak düşünülüyoruz Türkiye de ki insanların %80'i cahildir hatta daha dün yaşadım "adam" diyor ki "2023 de Türkiye süper güç olacak" nedenini sordum Türkiye'nin sanayileşmesi yasaklanmış dedi şimdi bu adam okulda başarılı olabilir mi? Veya insanlara bir şey katabilir mi?

16 sene okul oku sonra gel sanayide çalış. Kafayı sıyırmışlar. Burada da sürüneceğim yurt dışında da. Bari orada sürünür tatili burada yapar krallar gibi tatil yaparım. Gri pasaport ile beni de gönderin.

"Z kuşağı hiçbir şey yapmıyor, dünyanın sonu olacak!" diyen Y kuşağının çoğunluğu ciddi manada hiçbir şey yapmamış ve bunu Z kuşağından kimse fark etmedi. Şakam yok, cidden hiçbir şey yapmamışlar ülkenin haline bakın. Gelişmiş teknoloji-uçak-motor-helikopter vs. bunların hiçbiri yok bizde. Bunu daha okulunu yeni bitirmiş -bitirmemiş de olabilir- Z kuşağı yapamayacağına göre sorun Y kuşağında. Hepsi değil, çoğu böyle.
Kolaysa sen yap. Ol demekle olacak şeyler değil uçak, helikopter gibi şeyler. Ayrıca Y kuşağının çok az bir kısmı böyle düşünüyordur.

Gelişmiş teknoloji yok diyor, zaten siha-iha'ları bize amerika yada almanya verdi, son zamanlarda, askeri anlamda, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Bir profesör vardı ay animasyonunu Allah'ın hikmeti diye paylaşmışdı. İşin garip tarafı videoyu aldığı yerde de yazıyordu ay animasyonu diye. Profesörlerimiz bile bir başka.

Allah'ın hikmeti mi? Onu insanlar yaptı o zaman tanrı insanlar: D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı