Zabıta üniformalı kişi ile yaşadığım garip olay

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Bugün ilçemizin pazarına gittik. Sabah 6 gibi pazarımızı kurduk. Birkaç saat sonra zabıta üniformalı kişiler geldi. Öğrendiğim kadarıyla belediye de tanıdığı olduğu için giren kişiler.
Sert bir üslup ile "10 lira ver" dedi.
Neye göre hangi izin ile para istiyorsun? Eğer düzgün bir şekilde açıklama yapsa parayı verirdim 10 lira para değil zaten. Marketten soğuk içecek alamayan para.
"Üzerimde para yok" dedim. Sinirli bir şekilde "kaldır malzemeni o zaman, yer işgal ediyorsun dedi. Bende düzgün bir üslup ile yoldaki beyaz çizginin gerisinde olduğumu, yer işgali yapmadığımı belirttim. O zaman yanındaki adam verecek senin için dedi. Bende yanımdaki kişiyi tanımadığımı, tanımadığım birisine borçlanmak istemediğimi belirttim. Ya parayı vereceksin ya kalkacaksın deyince dedim eğer üç kuruş paraya ihtiyadınız varsa bu kadar al bu saati sat paranı al dedim. Dedi sen kimin oğlusun falan baban nerede ayakları. Üzerime yüklenince "ben devlete haraç vermem kardeşim" dedim. Ne dediğine dikkat et falan demeye başladı bende çıkardım verdim al paranı git dedim. Lise mezunu adam sırf üzerinde zabıta üniforması var diye benimle kurduğu üsluba bakın. 3 kuruş paramızı kazanalım diye gidip insanların ağız kokusunu çekiyoruz bir de haraç veriyoruz. Bu mu sosyal devlet? Bir de ismimi istedi zaten işkillendim. Makbuz kesmek için istemiş daha resmi oluyor herhalde zaten babamın adını verdim. Saçma sapan işler.

Son düzenleme:
Bu arada olaydan sonra çevre pazarcılar tarafından kahraman ilan edildim.

Adam yanlış üslup cart curt yapmamış bildiğin gelmiş haraç almış senden. Git şikayet et.
Eyvallah hocam sağolun mesaj için🙋🏻
Bizim insanımız koyun olduğu için aman bir şey çıkmasın diye parası neyse verir genellikle.

Bence bir daha denk gelirseniz siz onun ismini vs isteyin ve gerekli yerlere şikayet edin hocam.
Eyvallah hocam üstteki cümlenizi için sonuna kadar haklısınız🙋🏻
Biraz soruşturdum topalan paranın temizlik için kullanıldığını söylüyorlar. Bana çok mantıklı gelmedi ama😤

Bu arada olaydan sonra çevre pazarcılar tarafından kahraman ilan edildim.

Eyvallah hocam sağolun mesaj için🙋🏻
Eyvallah hocam üstteki cümlenizi için sonuna kadar haklısınız🙋🏻
Biraz soruşturdum topalan paranın temizlik için kullanıldığını söylüyorlar. Bana çok mantıklı gelmedi ama😤
Belediye'ye şikayet edebilirsin ya da ilçe kaymakamlığına...

Yeni konular

Geri
Yukarı