Zalman Z3 Plus White Ve XIGMATEK TYR SD962

Kasa gayet şık ve soğutması güzel. Fanlar için molex bağlantısı vermişler. Anakartta fanları takcak yer yok diye üzülmeyin. Ben bunun farkında olmadığım için ayriyetten bir aparat aldım ama olsun :) Soğutucuya gelirsek fanı çok gürültülü fakat çok kuvvetli. İntel Pentium g840 işlemcim skot soğutucu ile 60-80 derece arasındaydı. Bunu alınca 30-40 dereceye düştü ve kullanılan termal macunun kalitesi düşük :) İyi bir termal macun ile çok daha iyi sonuç alınır.

Artılara Gelirsek ;

Kasada fanları bağlamak için aparatı var.
2 farklı fan hızı ayarı var.
Kabloları saklama yeri gayet yeterli.
Vidasız hdd montajı.
4 Adet içinde fanı mevcut. Ve öndeki fan ledli.

Soğutucunun Tek Artısı Fanı. Fakat Çok Sesli. Soğutması Yeterli.

Eksiler ;

Kasanın Bana Göre Hiç Bir Eksiği Yok.

Soğutucunun ;

Termal Macun Çıkmıyor.
Takması Zor. Takarken Anakartı Bile Kırabilirsiniz. Yuvarlak Siyah Bir Aparat Var Onu Anakarta Yerleştiriyorsunuz. Üstünde 775 ve 1155 Seçeneği Var Hangisine Göreyse O Tarafa Çeviriyorsunuz Delikleri Ve Vidaya Benzer Bir Aparat İle Anakarta Sabitliyorsunuz. Siyah Yuvarlak Aparttada Çentikler Var Soğutucunun Üstündeki Delikli Yere Oturtuyorsun.

Resimler :)

pRG8nm.jpg

kjXL6A.jpg

N5OgD5.jpg

ao1MY5.jpg

YvOW6l.jpg

8lN2zQ.jpg

Dly6D6.jpg

mGJ7o1.jpg

EVy6D8.jpg

j4Q16n.jpg

Resimleri Küçültemedim Kusura Bakmayın :)

İnceleme için teşekkürler.
Aynı model ve renk kasayı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum.
3.5mm kulaklık soketinin nadiren de olsa temassızlık yapması dışında sorunu olmadı.F/P kasalarında sıkça olan bir durumdur.Çözmenin yolu ise ses kontrol panelinden jack algılamasını kapatınca düzeliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı