Zalman Z3 Plus Kasa Kablolaması

• Konuyu başlatan CanFakedead
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 16B
Merhaba arkadaşlar ben CanFakedead. Geçtiğimiz ay Z3 Plus satın aldım oldukça güzel ve F/P ürünü bir kasa. İlk aldığımda montajlarken de kablo düzenlemesi yapmıştım fakat biraz özensizdi. Bugün oturdum başına düzgün bi şekilde kablolama yaptım. Z3 Plus'ın kablolamasını merak edenlere göstermiş olurum hem. İsterseniz sizde kasanızın kablolamasını burada paylaşıp insanların o kasa hakkındaki görüşlerini etkileyebilirsiniz.

20150122_141855.jpg

Biliyorum, zaten 12cm olan fanlar hayatta sığmaz oraya ben mavi ledli fanın altına alacağım. Arkadaşın kasası gibi görsel değil benim kasam nedense ben mi yanlış bağladım. Işıklar fazla belli olmuyor.

Kasanın önü süngerli olduğu için belli bir açıdan bakmadan ışıklar pek belli olmuyor. Görsellik istiyorsan kasanı biraz yükseğe koymalısın yada önündeki sünger döşemeyi kaldırmalısın. (Önermiyorum)

Hayır kaldırmadım. Tam karşıdan çekince böyle çıkıyor. Yukarıdan bakınca fanların görüntüsü kayboluyor ancak yanlardaki ışıklar hep aynı kalıyor. Işığın sönük olması süngerlerden kaynaklanıyor.

Anladım benim kasa alt kısımda benim ki siyah olduğu için tam belli olmuyor. Yandaki tırtıklı alanda renk yok. Peki sende ki önde ki fanın kablosu anakarta 3-pine bağlı belkide ondan çok yanıyor ışıklar bende ki molex kablosuna bağlı benim önde ki fanın kablosu 3-pin değil...

Molex veya pinle alakalı olduğunu sanmıyorum, öyle olsa bile molexten gelen güç pinlerden gelen güçten daha fazla. Yani öyle bi durum olsa senin fanın benim fanımdan daha güçlü hava üfler ve LED'ler daha parlak olur. Tırtıklı alana gelirsek; bendeki kasanın tırtıklı olan bölümü sanırım biraz ince yapılmış ve bu yuzden arkadaki ışığı ön tarafa geçirebiliyor. Daha önce tırtıklı olan kısımda hava kanalları olduğunu ve ışığı bu yüzden yansıttığını düşünüyordum ancak dikkatli bakınca öyle olmadığını farkettim.

Öncelikle arkadaşın sorusuna cevap vereyim. Benim kasam beyaz fakat iç metalleri siyah yani olması gereken gibi. Fakat ön taraftaki ışığı yanlardan iletmiyor yani plastik kalın sanırım. Arkadaşınkin de üretim hatası olmuş olabilir(ince olmuş) o yüzden tırtıklardaki renkler o kadar belirli oluyor.

Haklisiniz beyaz renklerde daha belirgin oluyor. Birde uretim hatasi olabilir. Bu arada ben dun bisey farkettim. Kasanin icini actim. Ondeki mavi ledli fanin ucundaki molex kablosunu guc kaynagindan gelen kabloya bagladim. Diger ucuna ise yukarida yani ustte olan fanlarin kablosunu bagladim sanki isiklar biraz daha guclendi gibi onceden bu kadar yanmiyordu.

IMG-20150202-00151.jpg

Merhaba arkadaşlar ben CanFakedead. Geçtiğimiz ay Z3 Plus satın aldım oldukça güzel ve F/P ürünü bir kasa. İlk aldığımda montajlarken de kablo düzenlemesi yapmıştım fakat biraz özensizdi. Bugün oturdum başına düzgün bi şekilde kablolama yaptım. Z3 Plus'ın kablolamasını merak edenlere göstermiş olurum hem. İsterseniz sizde kasanızın kablolamasını burada paylaşıp insanların o kasa hakkındaki görüşlerini etkileyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 44731
Kasada ki kablolara baktımda kabloların üstünde böyle değişik siyah bir şey var o nedir? Ve bende Zalman Z3 Plus alacağım ben aldığımda da öyle gelirse daha rahat kablolama yapacağımı düşünüyorum.

Bizde eksik olmayalım. :) Modüler bir psu almadıktan sonra kablolama en fazla bu kadar oluyor arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• ss2.jpg
    988,3 KB · Görüntüleme: 443
  • ss.jpg
    949,7 KB · Görüntüleme: 208
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı