Zalman Z3 Plus Kasa Kablolaması

• Konuyu başlatan CanFakedead
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 16B
Merhaba arkadaşlar ben CanFakedead. Geçtiğimiz ay Z3 Plus satın aldım oldukça güzel ve F/P ürünü bir kasa. İlk aldığımda montajlarken de kablo düzenlemesi yapmıştım fakat biraz özensizdi. Bugün oturdum başına düzgün bi şekilde kablolama yaptım. Z3 Plus'ın kablolamasını merak edenlere göstermiş olurum hem. İsterseniz sizde kasanızın kablolamasını burada paylaşıp insanların o kasa hakkındaki görüşlerini etkileyebilirsiniz.

20150122_141855.jpg

VgmDGy.jpg

İki farklı renk kombinasyonu Z3 Plus'ta bu şekilde görünüyor. Az sonra yaptığım kablolamayı atacağım.

Sağ panelden:
6ldNJv.jpg

Sol panelden:
MPmDma.jpg

Kapağı kapatınca:
N9mDzO.jpg

Temiz bir kablolama ile güzel bir görünüm kazanabilir, kapağın rahatça kapanmasını sağlayabilirsiniz. Göründüğü gibi elimdeki PSU modüler değil ve arka kapak hiçbir kuvvet uygulamadan rahatça kapandı.

Elinize saglik benim aldigim siyah rengi ya sende ki mavi led daha belli oluyor. Bende yan tirtikli bolgelerde sanirim yanmiyor.

Rica ederim. Sanirim ben fark etmedim. Bu on panelde yanda tirr var orasi sende mavi yaniyor. Bende galiba sadece o fanin oldugun orta kisim yaniyor. Ya da ben dikkat etmedim yarin bakayim. Bu arada kirmizi ledli fani kac TL' ye aldin :)

Eski kasamı alırken egzos fan olarak almıştım sanırım 25TL gibi bir fiyatı vardı. Boşta durmasın takayım, mavi ile birlikte güzel durmazsa LED kablolarını keser ışıksız kullanırım dedim ancak aksine çok hoşuma gitti. Yandaki tırtıklara maviden pembeye, sonrada kırmızıya geçen bir ışık vuruyor ve yere yansıyan kırmızı ışık neon havası veriyor :)

Hmm anladim bende bir tane fan taktim eski kasamdan bosta durmasin diye ama bendeki fan ledli degil aslinda fazla pahali degilmis bitane alirim belki kirmizi renginden gercekten hosuma gitti ama benim kasam siyah senin ki gibi olur mu bilmiyorum acaba degistirsem alirlar mi :)

Eski kasamı alırken egzos fan olarak almıştım sanırım 25TL gibi bir fiyatı vardı. Boşta durmasın takayım, mavi ile birlikte güzel durmazsa LED kablolarını keser ışıksız kullanırım dedim ancak aksine çok hoşuma gitti. Yandaki tırtıklara maviden pembeye, sonrada kırmızıya geçen bir ışık vuruyor ve yere yansıyan kırmızı ışık neon havası veriyor :)

Bu arada anakartinin modeli ne usb 3.0 portu var anakartinda neden takmadin. Bence tak daha iyi performans alirsin. Usb kopyalarken felan hizli olur. Kasada usb 3.0 portu var ama maalesef benim anakartimda mevcut degil :)

Anakartım B75M-D3V. Usb 3.0 kablosu şu anda takılı, resimleri montaj yaparken çekmiştim o yüzden görünmüyor. Millet Usb 3.0 kovalıyor benim ayağıma gelmiş kaçırır mıyım? Tabiki hayır :) Bu arada kasanın beğenmediğim bir yanı aklıma geldi, tam tersi olması gerekiyor iken öndeki fanı pin girişli, egzos fanı molex girişli yapmışlar ve boşu boşuna kablo kalabalığı ile görüntü kirliliğine yol açmışlar. Herşeyi düşünen Zalman, ufacık detayı gözden kaçırmış.

Anakartım B75M-D3V. Usb 3.0 kablosu şu anda takılı, resimleri montaj yaparken çekmiştim o yüzden görünmüyor. Millet Usb 3.0 kovalıyor benim ayağıma gelmiş kaçırır mıyım? Tabiki hayır :) Bu arada kasanın beğenmediğim bir yanı aklıma geldi, tam tersi olması gerekiyor iken öndeki fanı pin girişli, egzos fanı molex girişli yapmışlar ve boşu boşuna kablo kalabalığı ile görüntü kirliliğine yol açmışlar. Herşeyi düşünen Zalman, ufacık detayı gözden kaçırmış.

Kullan tabi ya USB 3.0 veli nimettir. Bende de olsaydi keske bende faydalansaydim, ama maalesef yok. Bendeki arkada ki fan 3 pin girisli onde ki ledli fan ise molex girisli. Cidden beyaz almak ile cok iyi yapmissin :) benim kasada da tirtiklar renkli oluyor mu bugun bakacagim.

@Uprising Evet bu 3 kabloda bende bagli durumda bisey diyecem sana zahmet kasanin ustunde yazan fan kontrolcusune basar misin high low seceneginde fanlarin donme hizi etkisi oluyor mu ? Bende fark etmiyorda

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı