Misafir Çocuklarının Bilgisayara Virüs Bulaştırması

Misafirlerle başı belada olan arkadaşlar Deep Freeze programını kenarda köşede kurulu şekilde ama kapalı tutması lazım ve misafir çocuğu geldiği zaman aktive etmesi lazım. En sağlıklı çözüm bu olur.

Kaspersky gibi bir yazılımla tam tarama yapın. Yapamıyorsanız KRD ile yapmayı deneyebilirsiniz. Verilerinizi yedeklerken harici disklerinize de bulaştırmayın.

Misafir çocuklarına ben de bu tür durumlarda çok sinirleniyorum. Geçen kuzenim bilgisayarımı karıştırmış, bilmediği yerlere girmiş. Sonra bir bakmışım, sıfırlama ekranı. Allah'tan onay vermemiş de sıfırlama gerçekleşmemiş.

Bundan sonra kuzenime çok kızdım ve benim iznim ve gözetimim dışında bir daha bilgisayarıma ellemesini yasakladım.

ekleme: gerçi format atmaya başlamışsınız. Neyse, ben de inanılmaz gıcık oluyorum bunlara.

Benim kuzenimde bilgisayarı düğmesinden kapatıyor bide bilgisayar kasasının camına vuruyor.

Benimkilerde yeni aldığım laptopun kablosuna takılı bilgisayarı yere düşürdüler. Çok sinir oldum Allah'tan bir şey olmadı zaten HDD yoktu.

Onu bana yapacaklardı var ya 😂

Şükrediyorum iyi ki küçük yaşta misafir çocuğu yok diye. Hepimiz büyüdük. Bilgisayardan oyun oynama isteği eskidendi. Gerçi bilgisayarlara virüs falan bulaştırmazdık. Ya CS 1.6 ya da GTA:SA, Vice City, Türk Vity falan oynardık ya da bilgisayar sahibinin oyun oynamasını falan izlerdik. Zamane çocuklarına bak bir de...

Şükrediyorum iyi ki küçük yaşta misafir çocuğu yok diye. Hepimiz büyüdük. Bilgisayardan oyun oynama isteği eskidendi. Gerçi bilgisayarlara virüs falan bulaştırmazdık. Ya CS 1.6 ya da GTA:SA, Vice City, Türk Vity falan oynardık ya da bilgisayar sahibinin oyun oynamasını falan izlerdik. Zamane çocuklarına bak bir de...
Onu bana yapacaklardı var ya 😂
Benim kuzenimde bilgisayarı düğmesinden kapatıyor bide bilgisayar kasasının camına vuruyor.
Benim de gelip bilgisayara vuruyor laptop bir de kafayı yiyorum, şak diye ekranı kapatıyor.
Konuyu hortlatmışsınız hocam. Sağlık olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı