Misafir Çocuklarının Bilgisayara Virüs Bulaştırması

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Bakın arkadaşlar az önce çok güncel bir olay yaşandı hemen anlatıyorum. Misafir geldi kuzenlerim. Bir çocuk var 2. Sınıfa gidiyor (ama bu çocuk hala ağlayarak anne babasını kukla gibi oynatıyor. ) Neyse, ben bunun istediği oyunu indirdim ETS 2 istedi benden. Uyumaya gittim, sonra beni uyandırdılar bir baktım PC mavi ekran vermiş, forumdaki konulardan çözdüm olayı. Sonra PC açıldı yanda Çince reklam var. Cheat Engine indirmiş sanki biliyormuş gibi. (Ama bilmediğim bir siteden) virüs sokmuş bilgisayarıma. Ben şimdi format atıyorum ve bu gibi çocuklara bir daha asla bilgisayar vermeyeceğim bunu buraya yazıyorum çocuk geldikçe okurum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky gibi bir yazılımla tam tarama yapın. Yapamıyorsanız KRD ile yapmayı deneyebilirsiniz. Verilerinizi yedeklerken harici disklerinize de bulaştırmayın.

Misafir çocuklarına ben de bu tür durumlarda çok sinirleniyorum. Geçen kuzenim bilgisayarımı karıştırmış, bilmediği yerlere girmiş. Sonra bir bakmışım, sıfırlama ekranı. Allah'tan onay vermemiş de sıfırlama gerçekleşmemiş.

Bundan sonra kuzenime çok kızdım ve benim iznim ve gözetimim dışında bir daha bilgisayarıma ellemesini yasakladım.

Ekleme: Gerçi format atmaya başlamışsınız. Neyse, ben de inanılmaz gıcık oluyorum bunlara.

Zamanında misafirlere kırmızı çizgilerinizi benimsetin benim misafirler değil çocuğuna oyun açmamı, gelince wi-fi şifresini bile isteyemiyor😁
Edit: Şimdi bir anım aklıma geldi Dayımın oğlu olacak velet zamanında kafamın etini yedi abi oyun aç abi oyun aç öyle mi öyle açtım Doom3'ü çocuk ağlaya ağlaya annesinin yanına kaçmıştı hey gidi günler.

Son düzenleme:
Bizimde Allah'tan bu kadar yaramaz misafirlerimiz yok :) Bi kere yapmıştı ben tabi bakmıyordum ona. bir baktım. Technopata girecem bir baktım direk başka bir site çıktı. Çıkan sitede sapık bir site. Sonra bilgisayarı taradım bilgisayarda trojen çıkmış. En azından hızlı oldum. Virüsü kaldırdım. Ondan sonra çocuğa dedim: Sağol laptop çöktü. Birdaha oynayamayacaksın dedim. Çocuk ağlamaya başladı. Bende dedim sadece bilgisayara virüs bulaştırmıssın bida dikkatli kullan. o olaydan sonra çocuk faremi bile elleyemedi :)))

Geri
Yukarı