Zayıf sektörlü HDD kurtarılabilir mi?

Hatalı dosya bölümünü hem HD Tune Pro hem de HDD Regenerator ile kontrol ettim, artık sorun görünmüyor. Ki Hard Disk Sentinel'e göre değişen bir şey yok anladığım kadarıyla, hala aynı verileri (zayıf sektör) veriyor.
Diskiniz kaynaklı bir sorunda dolayı RAW olmuştur. HDD Regenerator diski ayrılmamış yapmaz.
Sizde bu disk kullanılabilir mi? Yoksa bu diski kullanmaya çalışmak kumar niteliğinde midir?

Bu durumda fiziksel bir sorun var diyebiliriz o zaman?
Umarım böyle bir şey yoktur, zira bu diskin muadilinin sıfırı 750 TL civarında görünüyor.

Son düzenleme:
Hatalı dosya bölümünü hem HD Tune Pro hem de HDD Regenerator ile kontrol ettim, artık sorun görünmüyor. Ki Hard Disk Sentinel'e göre değişen bir şey yok anladığım kadarıyla, hala aynı verileri (zayıf sektör) veriyor.

Sizde bu disk kullanılabilir mi? Yoksa bu diski kullanmaya çalışmak kumar niteliğinde midir?

Umarım böyle bir şey yoktur, zira bu diskin muadilinin sıfırı 750 TL civarında görünüyor.

Kumar sayılabilir ama Low Level format Regenarator uygulamalarını deneyebilirsin.

Kumar sayılabilir ama Low Level format Regenarator uygulamalarını deneyebilirsin.
Regenarator yazılımını kullandıktan sonra ilk yeniden başlatmada sistem boot ederken ilgili disk nedeniyle sorun olmuştu, açıldığında da disk ayrılmamış olarak görünüyordu. Low level format iş görür diyorsanız yapabilirim tabii.

Güncelleme:
Diske Low Level Format uyguladıktan sonra durum bu şekilde:

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

@Assecreed @351633 Anlaşılan Low level format hiç de iyi bir fikir değilmiş, diskin durumu daha da kötüleşti.

Low Level format atmasaydınız diske veri koyduğunuz zaman daha hızlı bozulabilirdi. Zayıf sektörlerde biraz azalmış sanırım değeri gerçek.
HD Tune ile tekrar tarama yapar mısınız?

Low Level format atmasaydınız diske veri koyduğunuz zaman daha hızlı bozulabilirdi. Zayıf sektörlerde biraz azalmış sanırım değeri gerçek.
HD Tune ile tekrar tarama yapar mısınız?
Diskin bağlantılarını söktüm, test gerçekleştiremem. Ki disk sisteme bağlıyken artık boot etmiyor, boot etse bile disk yönetimine veya disk ile ilgili herhangi bir işlemde ilgili işlemi hiçbir şekilde (CMD veya Görev Yöneticisi üzerinden de) sonlandıramıyorum; yeniden başlatmam gerekiyor. Yukarıda paylaştığım görsel diskin ölmeden hemen önceki anına ait, Hard Disk Sentinel'den görüntü aldıktan sonra HD Tune Pro'yu başlatmak istediğimde yeniden başlatmak zorunda kaldım.

WD disklerin sorunu bu çok fazla zayıf sektör olunca sistemi kullanılmaz hale getirebiliyor.
Kendi diskimde düzeltebilmiştim ama sizinki düzelecek gibi durmuyor. Daha özel programlar gerek gibi. Onlarda paralı.
Başka yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı