Zayıflıktan nasıl kurtulurum?

Merhaba. Yaşım 14 kilom 63. Böyle biraz normal gözüküyor ama boyum 1.82 metre. Babamda benim yaşlarda uzundu sonra babamında boyu uzamayı bırakmış Şimdi boyu 1,84 . Şimdi ana konumuza dönersek nasıl zayıflıktan kurtulurum?

Not: Dersim 13 00 da başlayıp 18 00 da bitiyor saat 10 11 gibi kalkıyorum o yüzden çoğu zaman okula yemek yimeden gidiyorum.
Brocum günlük enerji ihtiyacının yaklaşık %30'unu kahvaltıdan karşıladığın için bu problemin kahvaltı öğününü atladığın için oluyordur. Günün en önemli öğünüdür biraz daha erken kalkıp bir şeyler yemeyi dene.

Geceleri tam ekmek göm, gün içinde de tam ekmek göm beyaz unu fazla tüket alırsın kilo ama bence iyi bişey değil kilo boyuna göre 70 ideal
Hocam bu dedikleriniz adamı obez yapar. Sağlıklı kilo almadığı sürece bundan sonra da nasıl obezlikten kurtulurum diye konu açar.

Kendini iyi hisssediyor musun yani 3 4 kilometre koşsan yorulur musun halsizlik demek istedim.
Kendimi iyi hissediyorum yüzme kursuna gidiyorum başlangıçta nefes felan beni zorluyordu şimdi gittikçe daha iyi oluyor . Yani şöyle söyleyeyim sınıfta maç yaparken en geç yorulanlardanım . 3 4 kilomete koşmayı denerim yarın.

Ben 3 4 ay önce doktora gitmiştim vaynkomat ile ilgili hepsi iyi çıktı bir tek bir doktorda problem çıktı oda problem değil sadece zayıf olduğumu kilo almalı olduğumu söylemişdi.

O zaman imkan varsa biraz ağırlık çalışması + carb protein yüksek beslenmeye çalış. Güzel kilo alırsın. Diğer türlü gereksiz yağlanmak uzun vadede canını sıkabilir.

Brocum günlük enerji ihtiyacının yaklaşık %30'unu kahvaltıdan karşıladığın için bu problemin kahvaltı öğününü atladığın için oluyordur. Günün en önemli öğünüdür biraz daha erken kalkıp bir şeyler yemeyi dene.

Biz Azerbaycan'da sabahları 1 çayın içine 3 4 kaşık şeker döküp peynir falan yeriz böyle yapmak sorun olur mu?

Biz Azerbaycan'da sabahları 1 çayın içine 3 4 kaşık şeker döküp peynir falan yeriz böyle yapmak sorun olur mu?
Çayın içine bu kadar şeker atmak sıkıntı olabilir, mümkün olduğunda bir veya iki çay kaşığı şeker ile çayınızı tüketebilirsiniz. Ekmek peynir, kaymak, yumurta varsa zeytin, domates gibi ürünlerden tüketerek istediğinizi elde edebilirsiniz. Bal güzel bir besin kalorisi yüksektir ondan tüketmenizi öneririm.

Sabahları dediğim gibi uyanınca iştahsızlık oluyorsa, ki illaki olur ben bile kaltığımda kalktığım gibi bir şeyler yiyesim gelmiyor. Biraz daha erken kalkın ona göre kahvaltı yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı