Takıntılardan nasıl kurtulurum?

Daha fazla  
Mesela odama girerken yan odaya bakıp öyle giriyorum bakıp girmezsem rahat edemiyorum sandalyeme oturduğumda sandalyeyi kontrol edeceğim gerektiğini hissedip sandalyeyi temizliyorum temizlemezsem rahat etmem sandalyeye oturduktan sonra arkama 5-6 defa bakıyorum bakmaz isem sırtımda değişik bir his oluyor arkamda biri varmış gibi oluyor bunlardan nasıl kurtulurum?

Mesela odama girerken yan odaya bakıp öyle giriyorum bakıp girmezsem rahat edemiyorum sandalyeme oturduğumda sandalyeyi kontrol edeceğim gerektiğini hissedip sandalyeyi temizliyorum temizlemezsem rahat etmem sandalyeye oturduktan sonra arkama 5-6 defa bakıyorum bakmaz isem sırtımda değişik bir his oluyor arkamda biri varmış gibi oluyor bunlardan nasıl kurtulurum?
Hocam bendede vardı umursamanız gerekiyor biliyorum zor ama ben öyle geçirdim ki hala bile tam olarak geçmedi ama %90 geçti.

Genelde zeki insanlarda olumuş bu durum alışırsınız hocam takınıtdan kurtulma diye bir şey yok bu arada bir şeyden kurtulmaya çalışırsanız beyninize kurtulmama gerek sinyali vererek bu konudaki düşüncesini güçlendirmiş olursunuz bunu yapmayın, tavsiyem izzet güllü'yü izlemeniz.

Tek diyeceğim şey psikolojik destek. Zaten bunun haricin de yapacak bir şey yok ve o sırtında garip bir his oluyor ya hani o hissi boş ver arkana göz ucuyla bile bakma sırtını kaşı bir şeyler yap ama bakma. Sadece örnek verdim yani o takıntıların veya hareketlerin tam zıttını yapmaya çalış.

Sana olan faydasını sorgula ve olması gerekeni şüphe duymadan uygulamaya çalış.

Bir uzmanla görüşün bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı