Zcash Yeni Büyük Virüs Mü ?

Dur bari biz birbirimze düşmeyelim.

@KeremTK insanları suçlamaktan vazgeçtiğin vakit bu dünya daha güzel bir yer olacak. Umarım sınavın iyi geçer de gelip bize çatmassın.
He kardeşim he. Gelip konuyu sulandır. Ondan sonra yok bizi suçlama yok şöyle yok böyle. Bu forum sizin geyik forumunuz değil. Geyik yapılacak başka konu bulun. Yardım etmeyeceksen yazma.

Eğer araştırdın gibi zcash kazmak için çalışıyorsa program antivirüsler programı bulana kadar ekran kartına aşırı yükleniyodur ve sistem kendini kapatıyordur. Bu durumda;
1- Başlangıçta çalışan programlar arasında tanımadığın bir program varsa kapat.(msconfig)
2- Güvenli modda bu program büyük ihtimalle çalışmayacaktır ve anti virüs işini yapabilecektir
3- Anakartında dahili ekran kartı varsa harici ekran kartını çıkarip bir daha silmeye çalış
4- Bu ilk olarakta deneyebilirsin bilgisayarı 5-10 dakika dinlendirdikten sonra aç ve sistem açılır açılmaz görev yöneticisinden programı kapatmayı dene.

Eğer araştırdın gibi zcash kazmak için çalışıyorsa program antivirüsler programı bulana kadar ekran kartına aşırı yükleniyodur ve sistem kendini kapatıyordur. Bu durumda;
1- Başlangıçta çalışan programlar arasında tanımadığın bir program varsa kapat.(msconfig)
2- Güvenli modda bu program büyük ihtimalle çalışmayacaktır ve anti virüs işini yapabilecektir
3- Anakartında dahili ekran kartı varsa harici ekran kartını çıkarip bir daha silmeye çalış
4- Bu ilk olarakta deneyebilirsin bilgisayarı 5-10 dakika dinlendirdikten sonra aç ve sistem açılır açılmaz görev yöneticisinden programı kapatmayı dene.

Bir tek ekran kartı değil. Ana işlemciye daha çok yük biniyor. Özellikle Çarpan Kilitleri açık olan AMD işlemcili bilgisayarlara saldırıyorlarmış. Çünkü gerektiğinde hız aşırtması yapılabiliyor. Onboard ekran kartım yok. Başlangıçta neredeyse hiç bir şey bırakmadım. Direk olarak kendini service içine gizlemiş gibi görünüyor. Çünkü güvenlik merkezi ile windows defender aktif edilmiyor. İkisininde ana dosyaları silinmiş yada tahrip olmuş. Uzun süredir kullanmıyordum zaten Windows Defender özelliğini. Gizli Mod denedim. Ancak orada da bu kopyalama olayını yapıyor. Bu seferde harddisk şiştiğinden bilgisayar kapanıyor.

Bu arada bilgisayara özel bilgi girmemenizde fayda var.
Windows Defender'i kapatması kolay zaten. O yüzden şaşırmadım. Ben genelde Avira yükletirdim ve ayarlarını yaptırırdım. Ama bu sorunu çözer mi, bilmiyorum.

Son düzenleme:
Farkındayım. Virüs diğerlerine göre çok daha sinsi görünüyor. Ne yapacağını bilmiyorum. C:\Zec sizdede bu uzantıda klasör varsa eğer büyük ihtimal aynı virüsü yemiş olabilirsiniz.

Eğer işlemci hdd ekran kartı üçlüsünü kullanıyorsa, hele ki birde kendini system olarak gösteriyorsa hiçbir antivirüs programının çözüm olabileceğini sanmıyorum. Çünkü antivirüs bulana kadar sistemi zorlayıp kapatır. Bir ihtimal sistemi rahatlatman lazım o zaman.
Birde ekran kartının sürücüsünü silmeyi dene. O zaman program daha yavaş mining yapacaktır. Görev yöneticisindende en fazla cpu kullananın 1 çekirdek kullanmasını sağla. Bunlar belki antivirüsleri zaman kazandırabilir.

Geri
Yukarı