Zcash Yeni Büyük Virüs Mü ?

Hack yiyen neyi düşünecek usta ? Virüs programları virüs olarak görmüyorsa benim suçum nedir... ? Dr.Web 3 aylık lisansım var. Bundan öncede webroot 1 yıllık lisansım vardı. Garanti bankasının hediye ettiği. Ben lisans olmayan virüs programı kullanmıyorum zaten.

O zaman sizin de yapacağınız bir şey yok demek ki. Siz haklısınız lisanslı ürün kullanıyorsunuz. Ek olarak Kaspersky Norton'dan daha eskiye dayanır. O yüzden Kaspersky vs. yazdım.

Hatırlarım sene 1980... Arkadaşlarla Kaspersky yiyoruz çayın yanında. Çok iyi gider

Dr.Web Cnet ve Technopat haberlerinde önerilen programdı. Bende denemek için yükledim. Ama oda bir işe yaramıyor. Hatta garip bir olay daha söyleyeyim. Dr.Web çalışmadan önce C bölümünde 80 GB boş alan vardı. Bir baktım bu olan 1 GB düşmüş. Dr.Web Görev Yöneticisi'nden baktığımda %90 Harddisk kullandığını gördüm. Virüsleri buldu bulmasına ama daha silemeden bilgisayar kitlendi sonra kapandı. Tekrar açtım 2 3 tane buldu sonra duraklatıp sildim. Bu Miner virüsü galiba Anti-Virüs'ler aktif olunca boş alanları doldurarak kendini kopyalıyor. Program kapanınca eski haline dönüyor. Çok acayip durum vallahi 10 yıldan fazladır bilgisayar kullanıyorum ama hiç bir şey anlamadım.

Bence hiç hoş bir şey değil. Haftaya finallerim var. Ve bu virüs yüzünden 3 4 gündür render alamıyorum. Render alırken devamlı takılıp en sonunda pc hata verip kapanıyor. Yazanında kullananında Allah belasını versin !

Sınavınız varsa çalışmanızı öneririm. Neden bilgisayar ile zaman kaybediyorsunuz?

Ücretsiz uygulamaları kurmadan önce biraz düşünmek gerek demek ki. (Bu tür virüsler çoğunlukla ücretsiz uygulamalardan gelir.)
Virüs programları, örneğin Kaspersky, sisteme sızmış virüsü bulamazsa da en başında kurulumunu önleyebiliyor.

İşin ilginç tarafı bu Miner olayını gizliden gizliye kullanan Türkiye'de bir kesim insan var. Yasa dışı bir şey olduğununda farkında değiller g
Sınavınız varsa çalışmanızı öneririm. Neden bilgisayar ile zaman kaybediyorsunuz?

Tasarım Ve Animasyon okuyorum. 3D MAX MAYA ZBRUSH AFTER EFFECTS gibi programlar kullanıyorum. Sence mantıklı değil mi bilgisayarda olmam ?

İşin ilginç tarafı bu Miner olayını gizliden gizliye kullanan Türkiye'de bir kesim insan var. Yasa dışı bir şey olduğununda farkında değiller g

Tasarım Ve Animasyon okuyorum. 3D MAX MAYA ZBRUSH AFTER EFFECTS gibi programlar kullanıyorum. Sence mantıklı değil mi bilgisayarda olmam ?
Peki ala sakin olun. :) Kolaydan zora doğru başlayalım.

Güvenli modda tarama yaptınız mı?

Kardeşim az önce dillendirdiğim konuyu @er36po benim gibi dile getirdi. Lisanssız veya ücretsiz program kullanımı sonucunda ne demişler "Hak yersen hack yersin"

Eğer

Peki ala sakin olun. :) Kolaydan zora doğru başlayalım.

Güvenli modda tarama yaptınız mı?
Aynen normal modda bir şey yapamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı