Zırhlı araç şoförü nasıl olunur?

Melih_1903

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm, ilk hedefim özel harekat olmak ama askeri araçlar beni bende alıyor ben bu tank olsun pars 8x8 olsun bu araçları nasıl kullanabilirim? Askerde demiyorum meslek olarak yani zırhlı araç şoförü olmak istiyorum ama internette bunlarla alakalı hiçbir yazı yok 2008 yazısından falan klama var ve sorularımın cevabını veremiyor maalesef yardımcı olabilecek var mı ben nasıl zırhlı araç şoförü olabilirm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zırhlı araç şoförü olmak isteyenlerin zırhlı aracın türüne ve büyüklüğüne göre geçerli sürücü eğitimi, ilk yardım, acil müdahale, özel güvenlik eğitimi, ateşli silahların kullanımı ve bakımı ile ilgili eğitimleri alması gerekir. Daha fazla bilgi için Zırhlı Araç Şoförü Nedir? Ne İş Yapar? | Kariyer.net

Ona baktım ama maalesef lisede nemzun olduktan sonra nasıl nereden başvuru vs onlar yazmıyor.
Yine de teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben askerdeyken cobra sürücüsü idim. Öncelikle gideceğin okul olması gerek. Yani kkk lığında İzmir gaziemir ve Manisa alaşehir birliklerinde eğitim görmen gerek. Düz asker olarak veya uzman ya da sözleşmeli olabilir. Ama atandığın yerin sana o eğitim i verecek yer olması gerek. Kısacası senin ulaştırmacı olman gerekir.

Arkadaşlar selamünaleyküm, ilk hedefim özel harekat olmak ama askeri araçlar beni bende alıyor ben bu tank olsun pars 8x8 olsun bu araçları nasıl kullanabilirim? Askerde demiyorum meslek olarak yani zırhlı araç şoförü olmak istiyorum ama internette bunlarla alakalı hiçbir yazı yok 2008 yazısından falan klama var ve sorularımın cevabını veremiyor maalesef yardımcı olabilecek var mı ben nasıl zırhlı araç şoförü olabilirm?
Bende büyünce e-sporcu olcam piyuv piyuv.😀

G sınıfı ehliyet almak gerekiyor ancak sadece bu ehliyet zırhlı araçları kullanmak için yeterli değil. Eğitim birliğinde ek olarak zırhlı araç eğitimi alıyorsun ve TSK tarafından sana sadece birliğindeyken geçerli özel bir ehliyet daha çıkarıyorlar. Zırhlı araç kullanacağın zamanlar yanında hem G sınıfı ehliyetin, hem de TSK´dan aldığın askeri ehliyetini yanında bulundurman gerekiyor. Terhis olduysan, istifa ettiysen ya da başka bir sebeple askerlik ile ilişiğin kesildiyse zırhlı araç ehliyetin de geçerliliğini kaybediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı