Zombi istilasında nasıl hayatta kalınır?

GameTech34

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün zombi istilası öncesi ve zombi istilası oluyorken ne yapmamız gerektiğine dair bir rehber bu zombi istilası olmaz diyenler için rehberin sonuna bir video bırakacağım izlemenizi öneririm.

Zombi istilası öncesi:
1) Kaçış planı:
Kaçış planı şehirdeyseniz olabildiğince uzaklaşmak için tasarlanan çıkış yolu birden fazla kaçış planı yapmalısınız ki eğer bir yol bir nedenden dolayı kapanmışsa kapana kısılmamalısınız. Kaçış planını oluşturduktan sonra aile fertlerinize kaçış planını anlatın.
2)Kayatta kalma çantası:
Bir kuralı vardır hayatta kalmada 3 dakika havasız 3 saat barınaksız 3 gün susuz ve 3 hafta yiyeceksiz yaşayamazsınız. Ben de bunu göz önüne alarak bir liste yaptım.
Not: Bu listedeki şeyler benim hayatta kalma çantamda da var eğer ekleme veya çıkarma yapacaksanız çanta çok ağır olmamalı ki hareket kabiliyetiniz kısıtlanmasın.

1650186240613.png

Liste:
1)3 litre su.
2)3 gün yiyecek yiyecek(konserve ve enerji barı diye tabir edilen yiyecekler tercih edilmelidir ki hem daha dayanıklı olsun hem kapladığı alana göre daha fazla doyurucu olsun)
3)Çok amaçlı multi tool.
4)Bir av bıçağı.
5)Balta
6)El feneri.
7)Radyo
8)Yedek pil.
9)Duck tabe.
10)Çakmak
11)Maske ve siperlik.
Bunları çantaya su geçirmiyeceğinden emin bir şekilde koyun.
Not: Yukarideki 3, 4 ve 5'inci maddeleri 18 yaşından küçükseniz almayınız ve yanınızda taşımayınız oluşabilecek herhangi bir sorunda sorumluluk kabul etmem.
Bunların yanı sıra kendinizi ısırıktan korumak için kask, dizlik, dirseklik, deri mont, motorcu zırhı gibi koruyucu ekipmanlar alabilirsiniz.

1650186266492.png

Zombi istilası sırasında:
İlk olarak sakin kalmalısınız aile fertlerinizi bir araya toplayıp evde bir durum değerlendirmesi yapmalısınız evde Max 1 gün kalın ve o sırada radyo televizyon gibi yerlerden haberleri takip edin ayrıca camdan bakarak zombilwrin davranışlarını ve virüsün nasıl bulaştığını bakın.
İkinci olarak neyle kaçıcaksınız eger yollar tıkalıysa araba kötü bir seçenek olacak ama hala tıkanmadıysa arabayla kaçın ve kaçmadan önce yanınıza erzak benzin su aldığızdan emin olun.
Üçüncü olarak nereye gitcekseniz eğer edd stanford değilseniz soğuk yerlerde hayatta kalamazsını yanı doğuya doğru gitmeyin sizin için güney iyi bir seçenek yaz kış sıcak.
Dördüncü olarak nereye yerleşceksiniz.
Yüksek ve engebeli yerler iyi bir seçenek.
Hem savunması daha kolay ve zombilerin ulaşması zor.
Rehberim buraya kadardı eğer hepsini okuduysanız çok teşekkürler umarım siz de hayatta kalırsınız.
Bahsettiğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Arkadaşlar fark ettiyseniz bu hazïlıklar sadece zombi istilası için değil diğer tüm afetler içinde işe yarar. Bu arada listede ilk yardım ekipmanlarını unutmuşum onu da unutamyın.

Dosya Ekleri

• 1650185576770.png
    1650185576770.png
    41,8 KB · Görüntüleme: 91
  • 1650185633612.png
    1650185633612.png
    56,7 KB · Görüntüleme: 160
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Bugün zombi istilası öncesi ve zombi istilası oluyorken ne yapmamız gerektiğine dair bir rehber bu zombi istilası olmaz diyenler için rehberin sonuna bir video bırakacağım izlemenizi öneririm.

Zombi istilası öncesi:
1) kaçış planı:
Kaçış planı şehirdeyseniz olabildiğince uzaklaşmak için tasarlanan çıkış yolu birden fazla kaçış planı yapmalısınız ki eğer bir yol bir nedenden dolayı kapanmışsa kapana kısılmamalısınız. Kaçış planını oluşturduktan sonra aile fertlerinize kaçış planını anlatın.
2)kayatta kalma çantası:
Bir kuralı vardır hayatta kalmada 3 dakika havasız 3 saat barınaksız 3 gün susuz ve 3 hafta yiyeceksiz yaşayamazsınız. Ben de bunu göz önüne alarak bir liste yaptım.
Not: Bu listedeki şeyler benim hayatta kalma çantamda da var eğer ekleme veya çıkarma yapacaksanız çanta çok ağır olmamalı ki hareket kabiliyetiniz kısıtlanmasın.

Eki Görüntüle 1362743

Liste:
1)3 litre su.
2)3 gün yiyecek yiyecek(konserve ve enerji barı diye tabir edilen yiyecekler tercih edilmelidir ki hem daha dayanıklı olsun hem kapladığı alana göre daha fazla doyurucu olsun)
3)çok amaçlı multi tool.
4)bir av bıçağı.
5)balta
6)el feneri.
7)radyo
8)yedek pil.
9)duck tabe.
10)çakmak
11)maske ve siperlik.
Bunları çantaya su geçirmiyeceğinden emin bir şekilde koyun.
Not: Yukarideki 3, 4 ve 5'inci maddeleri 18 yaşından küçükseniz almayınız ve yanınızda taşımayınız oluşabilecek herhangi bir sorunda sorumluluk kabul etmem.
Bunların yanı sıra kendinizi ısırıktan korumak için kask, dizlik, dirseklik, deri mont, motorcu zırhı gibi koruyucu ekipmanlar alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1362744

Zombi istilası sırasında:
İlk olarak sakin kalmalısınız aile fertlerinizi bir araya toplayıp evde bir durum değerlendirmesi yapmalısınız evde Max 1 gün kalın ve o sırada radyo televizyon gibi yerlerden haberleri takip edin ayrıca camdan bakarak zombilwrin davranışlarını ve virüsün nasıl bulaştığını bakın.
İkinci olarak neyle kaçıcaksınız eger yollar tıkalıysa araba kötü bir seçenek olacak ama hala tıkanmadıysa arabayla kaçın ve kaçmadan önce yanınıza erzak benzin su aldığızdan emin olun.
Üçüncü olarak nereye gitcekseniz eğer edd stanford değilseniz soğuk yerlerde hayatta kalamazsını yanı doğuya doğru gitmeyin sizin için güney iyi bir seçenek yaz kış sıcak.
Dördüncü olarak nereye yerleşceksiniz.
Yüksek ve engebeli yerler iyi bir seçenek.
Hem savunması daha kolay ve zombilerin ulaşması zor.
Rehberim buraya kadardı eğer hepsini okuduysanız çok teşekkürler umarım siz de hayatta kalırsınız.
Bahsettiğim video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Arkadaşlar fark ettiyseniz bu hazïlıklar sadece zombi istilası için değil diğer tüm afetler içinde işe yarar. Bu arada listede ilk yardım ekipmanlarını unutmuşum onu da unutamyın.

Koşan zombiler gelirse işimiz biter ama.🤔

2 yıldır ne için hazırlanıyorum 😎

Spor yapmaya başladım o ihtimal için hızımı ve gücimü arttırmaya başladım.

Siz kafaya taktınız galiba hortlakları. Yarın bir gün bizim sokakta zombi yürümeye başlasa bile yeşil renkli ve yaralı ucube şeyler olmaz bence (Umarım).

Siz kafaya taktınız galiba hortlakları. Yarın bir gün bizim sokakta zombi yürümeye başlasa bile yeşil renkli ve yaralı ucube şeyler olmaz bence (umarım).

Biraz kafaya taktım bu konuyu ama zombi istilasına hazırlanırken diğer afetlere de kendimi hazırlanmış oluyorum ayrıca bu zombi istilasına hazırlığı eğer kaldırılmamışsa cdc yani Amerika hastalık kontrol meekezi internet sitesinde yayınlamıştı ayrıca Amerika savunma bakanlığı conop 8888 adında zombi istilası başladığında ordunun nasıl davranmasına gerektiğine dair bir plan hazırlamıştı yani ben bunları uydurmuyorum Amerika devleti bile hazırlanıyor.

Peki bu zombilerin yani ruh ve beyin olmadan hareket edebilmesi nasıl oluyor detaylıca anlatabilir misiniz? Ayrıca benim bildiğim insan bedeni belli bir zaman sonra çürüyüp toprak oluyor. Kemikler uzun süre duruyordu sanırım.

Peki bu zombilerin yani ruh ve beyin olmadan hareket edebilmesi nasıl oluyor detaylıca anlatabilir misiniz? Ayrıca benim bildiğim insan bedeni belli bir zaman sonra çürüyüp toprak oluyor. Kemikler uzun süre duruyordu sanırım.

Benim bildiğim virüsün insan beynindeki insanı yeteneklerin yapıldığı bölümü etkisiz hale getirip sadece doğuştan gelen içgüdülerin yapıldığı bölümü bırakıp insan vücudunu ele geçirmesi (beynin o bölgelerinin ismini tam olarak bilmiyorum maalesef) vücudun çürimemesi için virüs insan hücrelerini taklid ederek onarım yapacak eğer besin alabilirse ikinci bir seneryo var nanobotlar nano botlar vücudun normql yenilenme hızına göre kat ve kat daha hızlı ama ikinci seneryo için daha o kadar ileri teknoloji gelişmedi.

Geri
Yukarı