Zombilerin gerçekleşme ihtimali

Kolpa Ayhan

Picopat
Hele ki şu aralar çok ta ilgimi çeken bir konu olmaya başladı.
Fikirlerinizi veya virüsler hakkında ki edindiğiniz bilgileri paylaşmanız için açtığım bir konu.

Sizce var mıdır, böyle bir ihtimal?

Ea5qsWPWoAEn7gD.jpg

Olabilir ama ben olacağını zannetmiyorum.
Zaten bildiğim kadarıyla bazı hayvanlar (salyangoz, karınca) için böyle bir parazit var.

6e9025593f73b3b175f2eb65462d9e58.jpg

CORDYCEPS_ANT_1.jpg
leucochloridium.jpg

Zombi terimi doğru olmasa da semptomlar ile oynayıp saldırgan yapılabilir, bulaşıcı bir virüs ile yayılması da sağlanabilir. Olasılık çok yüksek, lakin insanlık buna karşı kendisini savunamayacağı için normal şartlar altına böyle bir şey olmaz. Tabii deli bir bilim insanı veya büyük bir savaş ihtimalini varsaymaz isek.
Ayrıca zombi gibi davranan canlılar da mevcut.
Ha bu arada filmlerdeki gibi hızlı koşan, ölümsüz bir şey düşünüyorsanız onu baştan aklınızdan çıkarın. Gerçek hayatta zombi insanın saldırgan halinden öteye gidemez, ancak güçlü olabilir çünkü kapasitesini aşmak onu germez.

Hey adamım, belki de Covid-19 bunun bir denemesiydi ;) Belki ileride savaşlarda benzeri kullanılır. Aman ha benden duymadın, şşşt.

Son düzenleme:
Olabilir. Zaten şahsi tahmini düşüncem konuyla hafif alakalı deneyler yapılıyordur insanlar üzerinde belki de bilinci alıp, sadece yemek yemeye dayalı yaşama odaklı bir zehir türü üretilmiştir. Fakat bana saçma gelen şey zombi istilasının olması değil, ısırdıklarının da zombi olması. Yani zombi olabilir mümkün ama ısırdığı kişileri de zombi yapma muhabbeti vampir mitinden gelme saçmalıklar.

Olabilir. Zaten şahsi tahmini düşüncem konuyla hafif alakalı deneyler yapılıyordur insanlar üzerinde belki de bilinci alıp, sadece yemek yemeye dayalı yaşama odaklı bir zehir türü üretilmiştir. Fakat bana saçma gelen şey zombi istilasının olması değil, ısırdıklarının da zombi olması. Yani zombi olabilir mümkün ama ısırdığı kişileri de zombi yapma muhabbeti vampir mitinden gelme saçmalıklar.
Şöyle düşün corona virüslü biri seni ısırıyor. Dişlerini ve dişlerinde ki tükürüğü kanına geçirmiş.

Geri
Yukarı