Zor günler

Ata Ömer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. LGS öğrencisiyim ve hedeflerim büyük günümün çoğu ders yapmakla geçiyor ders harici tek aktivite hafta içi sohbet etmek hafta sonu sosyalde biraz takılmak o da zaman kalırsa ortalama 90-120 soru arası bir şey çözüyorum. Netler çok inişli çıkışlı bir gün matematikten 20/19 yaparken sonraki deneme aynı kaynaktan 20/10'a düşüyor ve ayrıyeten ders çalışmak çok kolaymış gibi hoşlandığım bir kız var ona da biraz ilgi göstermem gerekiyor ve bazen bu beni bazen çok yoruyor ders stres aşk üçgeni arasında kalıyorum ve bu üçgen beni boğuyor. Temmuz ayından beri çalışıyorum eylül ayından beri deneme çözüyorum daha şimdiden bu kadar arada kalıyorsam ileriki aylarda ne yapacağım bilmiyorum. Sizin önerileriniz neler bu durumda ne yapmalıyım?

Alış. Bu sınav bitince rahatlıyorsun diyenlerde yalan söylüyor. Belki lisede 1 yıl gezersin ama sonra tekrar yavaştan çalışmaya başlayacaksın. Sonra üniversitedeki sınavlar falan da var... Türkiye'de yaşıyorsan zor günlere alışacaksın.

Hocam öneriniz alışmak mı?

Arkadaşlar merhaba. LGS öğrencisiyim ve hedeflerim büyük günümün çoğu ders yapmakla geçiyor ders harici tek aktivite hafta içi sohbet etmek hafta sonu sosyalde biraz takılmak o da zaman kalırsa ortalama 90-120 soru arası bir şey çözüyorum. Netler çok inişli çıkışlı bir gün matematikten 20/19 yaparken sonraki deneme aynı kaynaktan 20/10'a düşüyor ve ayrıyeten ders çalışmak çok kolaymış gibi hoşlandığım bir kız var ona da biraz ilgi göstermem gerekiyor ve bazen bu beni bazen çok yoruyor ders stres aşk üçgeni arasında kalıyorum ve bu üçgen beni boğuyor. Temmuz ayından beri çalışıyorum eylül ayından beri deneme çözüyorum daha şimdiden bu kadar arada kalıyorsam ileriki aylarda ne yapacağım bilmiyorum. Sizin önerileriniz neler bu durumda ne yapmalıyım?

Kendini başta zorlama. Bu sınavı düzenli çalışanlar kazanıyor. Lise temeli ayrıca önemli liseyi nitelikli bir okulda okursan, üniversitede rahat edersin.

Kendini başta zorlama. Bu sınavı düzenli çalışanlar kazanıyor. Lise temeli ayrıca önemli liseyi nitelikli bir okulda okursan, üniversitede rahat edersin.

Hocam zaten disiplinim var istediğim fen lisesi %4 dilim istiyor şimdi çalışmayacağımda ne zaman?

Zamana bırak. Bu kadar düşünme sadece işine bak. Akışa bırak yani. Dediğin şey nasıl yaşanır demek gibi bir şey çünkü.

Nasıl akışına bırakayım bu üçgenin beni boğmasına izin mi vereceğim?

Kizdan ayril. 2 aya unutamayacagin bir ask yok o yaslarda.
Sadece ve sadece derslerinle ilgilen.
Geri donup baktiginda en mantikli hareketin bu oldugunu sen de anlayacaksin.
--

Net konusunda da, sonuca bakip cikarim yapma. Hatalarina bakip yap. Her yanlisini tek tek analiz et. Bilgi eksikligi mi? Dikkatsizlik mi? Test teknigi mi zayif?

Bunlara bakmazsan o yanlistan bir sey ogrenmis olmazsin.

Ayrica 90-120 soru az degil mi? Hicbir soruya 1 dakikadan fazla ayirmadigini varsayarak ( fazlasini ayiriyorsan bir problem var ) 2 saat ediyor, kalan zamanda ne yapiyorsun?

Kizdan ayril. 2 aya unutamayacagin bir ask yok o yaslarda.
Sadece ve sadece derslerinle ilgilen.
Geri donup baktiginda en mantikli hareketin bu oldugunu sen de anlayacaksin.
--

Net konusunda da, sonuca bakip cikarim yapma. Hatalarina bakip yap. Her yanlisini tek tek analiz et. Bilgi eksikligi mi? Dikkatsizlik mi? Test teknigi mi zayif?

Bunlara bakmazsan o yanlistan bir şey ogrenmis olmazsin.

Ayrica 90-120 soru az degil mi? Hiçbir soruya 1 dakikadan fazla ayirmadigini varsayarak ( fazlasini ayiriyorsan bir problem var ) 2 saat ediyor, kalan zamanda ne yapiyorsun?

Okuldan zaten 4'te çıkıyom 4, 15'ten 7'ye kadar konu çalışıyorum oradan 50 soru civarı çözüyorumdur (yeni nesil değil) 7.30'dan yatana kadar ki bu da 10.00 oluyor orada da 90-120 arası (yeni nesil soru) ve ayrıca direk ayrılmak fazla acımasız değil mi?

LGS çok da stres yapıp kafanı dersten kaldırmaman gereken bir sınav değil. Önündeki sınavlar için stres yaparsın, LGS gerçekten en önemsizi.

Geri
Yukarı