Zorbalığa uğruyorum

Bak sana sadece son bir ay içindeki bir deneyimimden bahsedeyim.
Enkaz altından eşimin, annemin ve babamın cansız bedenlerini kendi ellerimle çıkardım abicim.
Ne yazarsan yaz cevap verilmeye değecek bir karakterin yok fakat yaşının küçüklüğüne veriyorum.
Bu da son mesajım.
Allah rahmet eylesin abim ancak ben sana sokak deneyimi diyorum sen boyle bir olaydan deneyim veriyorsun. Mekanlari cennet olsun.

Su yazdiklarindan sokagi gormedigin cok belli. Simdi sana burda deneyimlerimi anlatsam agzin acik kalir. Istanbul'un en kotu semtlerinden birinde buyudum ve hala da yasiyorum. Istanbul Gaziosmanpasa, biz oyle ozel okullarda da buyumedik. 2bin kisilik okulda 55 kisilik sınıflarda buyuduk.
Her insanın yaşantısı farklı ben senin gibi büyümedim sokağa alışık bir insan da değilim empati kurmanı tavsiye ediyorum biraz

Hocam şikayet edin herhangi bir aile büyüğü gelsin o müdüre gitsin desinki siz ne biçim okulsunuz falan derse olay biraz daha çözülür o ucubemsi yaratığıda polise şikayet edin ayrıyeten.

Sen var ya okulda bu çocuğa zorbalık yapan kişisin farkın yok. O yüzden onun başı belaya girmesin diye hala polise gitme git kavga et falan diyorsun. Bu çocuk kavga etmeye gitse dayak yiycek çünkü tecrübesi yok belli. Bunu bile bile hala git dayak ye kendini ezdirme diyorsun. Ne kötü insanlar var hayatta.
Arkadasimizin iyiligini istiyorum dostum. Ama odandan cikmadigin icin galiba gercekleri bilmiyosun. Annesine soyleyecek annesi okula gelicek bagiracak edicek, mudur ogrenciye yapma oglum bir daha diyecek gondercek. Sınıfa gecicekler annesini cagirmis hemen diyip zorbaliyicaklar. Degismez. Polis felan hayal. Arkadasi evire cevire dovse cocuk 18 yas alti oldugu icin uzlasma denenir. Uzlasma olmazsa hic suc islemedigi icin buyuk oranda indirim alir, 18 yas alti oldugu icinde indirm alir. Aldigi cezada 5 yil icinde tekrarlanmazsa uygulanmaz. Cezasız kalır sonuc olarak. Masraflari ve sonuclanmasi zaten bastan caydirir, biraz odandan cikmayi dene dost.

Arkadasimizin iyiligini istiyorum dostum. Ama odandan cikmadigin icin galiba gercekleri bilmiyosun. Annesine soyleyecek annesi okula gelicek bagiracak edicek, mudur ogrenciye yapma oglum bir daha diyecek gondercek. Sınıfa gecicekler annesini cagirmis hemen diyip zorbaliyicaklar. Degismez. Polis felan hayal. Arkadasi evire cevire dovse cocuk 2k para cezasi yazip yollarlar.
Seni anlıyorum ama şiddet her zaman çözüm olamaz dayak yesem nolucak müdür yardımcısına gidicem disiplin suçu Alıcam mağdur Ken yine mağdur olucam ayrıca okulda ilk vuran suçlu olmuyor bende düşündüm aileme anlatmamayi daha fazla zorbalicaklarini biliyorum ama başka çarem yok çocuk güçlü biri arkadaş ortamim yok arkami kollayacak dostum yok cocugun seveni var çevresi var ya hayatımı bitirirse?

Uzun lafın kısası. Çocuk ailesine söyleyecek. Ailesi müdüre söyleyecek. Müdür diğer çocuğun ailesini çağıracak. Durumu anlatıp kurul tarafından geçici bir süre okuldan uzaklaştırıldı diyecek.

ABD filmlerinde hep böyle olur. ABD'ye hep kızmayalım. İyi şeylerini almak lazım.

Seni anlıyorum ama şiddet her zaman çözüm olamaz dayak yesem ne olacak müdür yardımcısına gideceğim disiplin suçu alacağım mağdurken yine mağdur olacağım ayrıca okulda ilk vuran suçlu olmuyor bende düşündüm aileme anlatmamayi daha fazla zorbalacaklarini biliyorum ama başka çarem yok çocuk güçlü biri arkadaş ortamim yok arkami kollayacak dostum yok cocugun seveni var çevresi var ya hayatımı bitirirse?

Özel okulda paranı geri iste başka okula gidin en doğru çözüm bu.

Arkadasimizin iyiligini istiyorum dostum. Ama odandan cikmadigin icin galiba gercekleri bilmiyosun. Annesine soyleyecek annesi okula gelicek bagiracak edicek, mudur ogrenciye yapma oglum bir daha diyecek gondercek. Sınıfa gecicekler annesini cagirmis hemen diyip zorbaliyicaklar. Degismez. Polis felan hayal. Arkadasi evire cevire dovse cocuk 18 yas alti oldugu icin uzlasma denenir. Uzlasma olmazsa hic suc islemedigi icin buyuk oranda indirim alir, 18 yas alti oldugu icinde indirm alir. Aldigi cezada 5 yil icinde tekrarlanmazsa uygulanmaz. Cezasız kalır sonuc olarak. Masraflari ve sonuclanmasi zaten bastan caydirir, biraz odandan cikmayi dene dost.
Sana ne oglum benim odamdan çıkıp çıkmamandan ? senin gibi dışarda serserilik itlik peşinde mi koşayım ben de? Annesine söyleyip okul değiştirmek istese sorun tamamen çözülecek sen hala git kavga et diyorsun. Orda dayak yese bırakacaklar mı böyle davranmayı sanki? İşler daha da büyüyecek sadece.

Hocam biraz kışkırtıp sağlam bir dayak yiyin darp raporu alın sonra bak bakalım bir daha sataşcak mı(!)

Aileme bildirmen doğru ama öğretmenlerin takacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı