Zorbalığa uğruyorum

okumura

Centipat
Daha fazla  
Selam forum, bugün size biraz açık konuşacağım. Belki fazla. 6 yıldır zorbalığa uğruyorum. Kadın olsun erkek olsun ortaokul olsun lise olsun yıllardır zorbalık görüyor ve dışlanıyorum. Liseye geçtiğimde kurtulduğumu düşünmüştüm ancak gene bir şey değişmedi. Okuldaki disipline kadar gittim ancak bugüne kadar onlardan öğrendiğim tek şey hiçbir şey yapmadıkları oldu. Bir uyarıyı bile fazla gördüler. Okuldan nakil yaptırmayı düşünüyorum ancak oturduğum ilçenin en kötü Anadolu lisesinde okuyorum. Bölüm için okuyorum yoksa okul meslek lisesinden daha kötü. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çoğu ders içinde arkamdan kağıt fırlatıyorlar ve maymun gibi hareketler yapıyorlar. Kadınlara vuramıyorum çünkü dokunsam kendimi adliye önünde bulurum kendimi. Lütfn yardım edin.

Kaçıncı sınıfa gittiğinizi bilmiyorum fakat açığa geçebilirsiniz. Okul değiştirmekte sizin söylediğiniz gibi bir çözüm nakil veya özel okula geçebilirsiniz. Diğer türlü bu tür insanlarla uğraşmaya değeceğini düşünmüyorum. Kavga-tartışmadan anlayacak tipler olduklarını sanmıyorum. Kaçıncı sınıfa gidiyorsunuz bu arada?

Bende aynı şeyleri yaşadım kullanıldım kötü bir ilçenin kötü bir anadolu lisesiydi, o dönem taşınıp eski ilçemden daha iyi bir yere geldim yeni yapılan bir okula kayıt yaptım ve Nakil oldum derslerim yükseldi daha mutluyum üniversite sınavına çalışabiliyorum eğer uyum sağlayabileceksen direkt değiştir.

Hocam ben olsam açığa geçip YKS'ye hazırlanırdım akıl bu yaşta başa geldi benim yapacağım bir şey yok ama eğer 12. sınıf değilseniz açığa geçip ders çalışırsanız bu sizin yararınıza olur.

Selam forum, bugün size biraz açık konuşacağım. Belki fazla. 6 yıldır zorbalığa uğruyorum. Kadın olsun erkek olsun ortaokul olsun lise olsun yıllardır zorbalık görüyor ve dışlanıyorum. Liseye geçtiğimde kurtulduğumu düşünmüştüm ancak gene bir şey değişmedi. Okuldaki disipline kadar gittim ancak bugüne kadar onlardan öğrendiğim tek şey hiçbir şey yapmadıkları oldu. Bir uyarıyı bile fazla gördüler. Okuldan nakil yaptırmayı düşünüyorum ancak oturduğum ilçenin en kötü Anadolu lisesinde okuyorum. Bölüm için okuyorum yoksa okul meslek lisesinden daha kötü. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çoğu ders içinde arkamdan kağıt fırlatıyorlar ve maymun gibi hareketler yapıyorlar. Kadınlara vuramıyorum çünkü dokunsam kendimi adliye önünde bulurum kendimi. Lütfn yardım edin.
Dostum biraz kavgacı olman şart öyle diyim. Mesela bir çocuk şakasına bana tokat atmıştı bende otomatik sinirlendim ve sonra dövdüm. Artık benle selamlaşmıyor bile. kızlar problem yaratıyorsa onlara vur. Merak etme sıkıntı yaşamazsın.

Çevresinde güzel okul yoksa en mantıklısı.
Hocam ben olsam açığa geçip YKS'ye hazırlanırdım akıl bu yaşta başa geldi benim yapacağım bir şey yok ama eğer 12. sınıf değilseniz açığa geçip ders çalışırsanız bu sizin yararınıza olur.

Eğer 9 veya 10. sınıfa gidiyorsa pişman olabilir açığa geçmekten. Lise hayatını yaşamamış olmayı pişmanlık olarak görebilir.

11. Sınıf altı açığa üniversite için geçilmemesi lazım, 11 altıysa yeni okula gitmesi lazım lise hayatı yaşama bence çokta gerekli değil lisede 3 kardeş edindim onun dışında boş bağımlılıklara iter dersleri düşürür bende bağımlılık falan olmadı ama şuan ortam yüzünden çoğu kişi sigara gibi şeylere başlıyor.

Göz teması kuruyor musun? Bundan kaynaklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı