Zorbalığa uğruyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
6 ay önce spora başladıysanız şu an harbi harbi kaslanmış olmanız lazımdı hocam. Sanırım düzgün gitmemişsiniz salona. Polis falan hikaye, olay daha da büyür. Tek çözüm fitness. Sağlam vücut yapın, ağır çalışın kimse yanınıza yaklaşmaz merak etmeyin. Yanına aikido gibi bir spor da eklerseniz tadından yenmez.

Maalesef zorbalık çok büyük bir sorun ve tek ama tek çözüm güçlü olmak.

Hocam fitness falan yapsın dışarıdan kimse ona bir daha bulaşamasın diye ama dövüş sporları öğrenirse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Polise söylemediğiniz veya karşılık vermediğiniz sürece bu çocuklar devam edecek. Polis ile uğraşmak istemiyorsanız internetten sağlam beyzbol sopası veya muşta işinizi görür. Karşıdakilerde bıçak vs. var diyorsanız sağlığınız için polise durumu anlatın.

Muşta'nın yatarı var öyle bir şey yapma. Savunma amaçlı biber gazı taşıyabilir, seni rahatsız eden şahsı savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsin.

17 yaşında boyu 1.74 civarlarında olan 51 kilo çok zayıf zargana bir çocuğum.

Kilo almak ve öz güvenimi yükseltmek için 6 ay önce fitness a başladım.

Sırf başlama sebebim dışarıda zorbalığa uğramamdı.

Açık lisedeyim.

Olayı anlatıyorum.

Yaklaşık 1 yıl önce dışarıda dolaşırken benim yaşımda bir kız yanıma gelip telefonumu istedi birini aramak için.

Bende insanlık namına verdim, birini aradı fakat telefonu açmadı.

Telefonu geri alırken sevgilisi uzaktan bizi görmüş ve olayı yanlış anlamış.

Yanıma hızlı adımlarla gelip çeneme yumruk attı yere düştüm.

Bu arada bendeki öz güven cesaret 0.

Yerden kalkıp yanlış anladın dedim.

Tabii o sırada stressten korkudan elim ayağım titriyor.

Tam konuşamıyorum kekemeyim de.

Neyse yanlış anladın dedim ve kız çocuğu tutuyor bana saldırmaya devam etmesin diye o sırada 2 arkadaşı daha geldi yine biri çocğu tutuyor diğeri bana git bir daha görmeyim seni buralarda diyor.

O diyen çocuk kilolu ve benden 2-3 yaş küçük diye düşünüyorum.

Bende o sırada tamam dedim ve korkarak uzaklaştım.

Normalde asla ciddi kavga eden biri değilim.

Benim elim ayağım titrerken evime doğru koşarak gittim.

Ardından 1 hafta sonra tekrar dışarı dolaşmaya çıktım ve 3 çocuk önümü kesti biri o yumruk atan çocuk biri ikiz kardeşi diğeri arkadaşıydı sanırım.

Ben tabii elim ayağım titremeye başladı kavga etmeyelim dedim o da gel konuşucaz gelmezsen döveriz dedi.

Bende kaçmadım gittim ve o kızla ne bağlantın var diye sordu yemin ederim hiçbir bağlantım yok dedim ve üzerime yürüdü yere düşürdü o sırada yoldakiler bırakın çocğu diye bağırdı ve ben itip kaçtım.

O olaydan sonra fitness a yazıldım çünkü o sırada korktuğum ve cesaretsiz kaldığım için üzüldüm.

Ve 1 yıl sonra yani 1 hafta önce başka 2 motorlu çocuk önümü akşam
Vakti kesti ve **** kafe nerede dedi fakat çok boş bir soruydu çünkü dinlemediler bile beni tarif ederken.

O sırada yanımda 2 arkadaşım vardı ve yolu ben tarif ettikten sonra bir şey demedi telefonunu çıkardı ve birini aradı tabii o sırada ben bir bokluk olduğunu anladım ve arkadaşlarımla sessizce uzaklaşmaya başladık ve o sırada motorlu çocuk telefondakine *çocukları bulduk dedi* bunu duyar duymaz ben arkadaşlarıma kaç dedim ve olabildiğince hızlı koşarak uzaklaşırken arkadan motorlu çocuk durun LAN gelin buraya diye bağırdı.

Ben o korkuyla nasıl koştuysam evime giden yoldaki polis karakoluna kadar gelmişim.

Diğer 2 arkadaşım da korkup kaçmış ve onları buldum.

Neyse çok korktuk fakat olay benimle ilgili olduğu kesindi.

Yaklaşık 2 gün önce de arkadaşımla yine bankaya gittik ve o çocuklardan biri yanımdaki ATM'ye geldi ve biz tabii şüphelendik ve işimizi bitirp yavaşça yürüdük o sırada arkamıza baktık çocuk bize doğru geliyor.

Korkup kaçmaya başladık.

Kaçarken çocuk da koşmuş gel buraya LAN diye bağırdı.

Biz tabii yine o korkuyla direk kaçtık.

Olay bu arkadaşlar.

Öneriniz var mı? Nasıl kurtulabilirim şu olaydan?

Bu çocuklar pek tekin birileri değil.

Bıçaklanmaktan korkuyorum.

Polise başvurmalı mıyım sizce?

O arkqdaşımın babası polis ama daha söglemedik bir şey...

Sizce cesaretimi toplayıp çocuğu gördüğüm yerde ilk yumruğu ben atıp ağız burun kırmaya mı çalışayım?

Yoksa polise mi söyleyeyim?

Yorumlarınız benim için önemli.

Bunu yazarken bile elim titriyor geceleri uyuyamıyorum düşünmekten.
az önce konuyu yayınladım ama kaldırdınız galiba bir şey söylemedi de yetkililer neden acaba?
Yasal hakkını kullanıp şikayetçi olmanı tavsiye ederim, hem rahat edersin.

Ben öyle doktora falan gitmedim ama Anksiyete hastalarının yaşadığı problemleri bende yaşıyorum çok fazla kez, sanırım bende bir doktora görünmeliyim.

Eğer istersen internet sitesinden biber gazı sipariş verebilirsin. Olur olmaz bi an olur yalnız kalırsın her zaman yanında bulunsun. Yanına yaklaştığı anda çıkarırsın acımadan sıkarsın gözüne sonra annesini tersten görür..

Hayır yani işin kötüsü sen kaçmaya çalıştığında üstüne daha gelmeleri irrite ediyor beni.
Biber gazı al sen 50-100 liraya geç.

Hala ses seda yok sanırım?🙂
hayir hala hiç bir şey yok
6 ay önce spora başladıysanız şu an harbi harbi kaslanmış olmanız lazımdı hocam. Sanırım düzgün gitmemişsiniz salona. Polis falan hikaye, olay daha da büyür. Tek çözüm fitness. Sağlam vücut yapın, ağır çalışın kimse yanınıza yaklaşmaz merak etmeyin. Yanına aikido gibi bir spor da eklerseniz tadından yenmez.

Maalesef zorbalık çok büyük bir sorun ve tek ama tek çözüm güçlü olmak.
6 ay da supplement kullanmadan harbi harbi kaslanamazsın, ya genetiğinin iyi olması gerekir ya da supplement kullanman gerekir.
Muşta'nın yatarı var öyle bir şey yapma. Savunma amaçlı biber gazı taşıyabilir, seni rahatsız eden şahsı savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsin.
Yasal hakkını kullanıp şikayetçi olmanı tavsiye ederim, hem rahat edersin.
Tekrar karşıma çıkmalarını bekliyorum, sonrasında halledeceğim olayı umarım.

hayir hala hiç bir şey yok

6 ay da supplement kullanmadan harbi harbi kaslanamazsın, ya genetiğinin iyi olması gerekir ya da supplement kullanman gerekir.

Sonrasını bekleme, savcılığa ver. Kötü olay yaşanırsa, elinde yasal dayanak bulunsun

6 ayda supplement kullanmadan harbi harbi kaslanamazsın, ya genetiğinin iyi olması gerekir ya da supplement kullanman gerekir.

Arnold Schwezeneger olun demiyorum hocam, kendinizi savunacak kadar kasınız olsun diyorum. Ayrıca 6 ay çok çok uzun bir süre spor için.

Hayir hala hiçbir şey yok.

Ne oldu polise gittin mi sonuç nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arnold Schwezeneger olun demiyorum hocam, kendinizi savunacak kadar kasınız olsun diyorum. Ayrıca 6 ay çok çok uzun bir süre spor için.
Kasla güç elde edilmez, sadece görünüş olur. Kasım yok ama iri biriyim, parça parça birini alt edebilirim.

Kasla güç elde edilmez, sadece görünüş olur. Kasım yok ama iri biriyim, parça parça birini alt edebilirim.
Kas ve dövüş tekniklerinin çoğu sokak dövüşünde işe yaramaz. Sokak dövüşünde çok azını kullanacak alan bulursunuz zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı