Zorbalığa uğruyorum

Merhaba bir çocuk tarafından benden güçlü olması ve çevresi sevenleri olduğu için bana akran zorbalığı uğrayan biri var beni gördüğünde yumruk atar dün hastalanmistim hafif öğle arası sınıfıma girdim bana 5 TL en var mı diye sordu yok dedim eğer varsa hepsini alırım dedi yanıma geldi bana zorbalık yapmaya başladı yapma dedim çevredeki çocuklarda seyirci kaldı bu duruma sıranın üstüne çöp kovası koydular tekme atmaya çalıştılar sonra dayanamayıp sınıfta ağladım sonra dalga gecer gibi konuştu dalga geciyorsun hala dedim dalga denizde olur dedi bende anneme anlattım öğretmenimi aramak istedigini söyledi sizce yaptığım doğru mu? Bu zorba davranışlara daha sonra devam eder mi? Bu durumdan nasıl kurtulabilirim sınıf değişikliği çözüm mü?

Hocam belki dayak yersiniz ama karşılık verin korkmayın köpekten.

Lisedeysen telefonun vardır ses kayıdını aç bitene kadar açık dursun bir şey olursa mahkemeye başvurun kanıtı süründürün
Yoksa bir şey yapmaya kalktıklarında müdürün yanına gidin özel olarak öğretmenlerle konuşun ailenize söyleyin darp raporu almaya çalışın.
En başta özel okula gitmekle hata yapmışsınız özel okul bana göre akıllıların daha iyi eğitim yapması için gidilen yer değil bana göre özel okul notları normalde düşük olan devlet okullarında sürekli şikayet alan disiplin yiyenlerin gittiği yer.
Ses kaydı almak yasal mı ki? Suç değil mi?

Böyle tipleri yetiştiren anne babanın da ta a***** ****yım. İnsanları küçük görüp zorbalık yapmak ne demek ya. Şöyleleri bize denk gelmiyor ki dersini verelim. Anaların babalarının eğitemediği köpeklerin merdivenden düşmesi ( :D ) lazım.

Ses kaydı almak yasal mı ki? Suç değil mi?
Duruma göre değişmektedir.

İki kişi arasındaki konuşmanın bu kişiler tarafından kayda alınması fiili çoğu senaryoda suç teşkil etmez.

Dikkat edilmelidir ki bu konuşmanın üçüncü kişilerle karşı tarafın açık rızası olmaksızın paylaşılması suç oluşturur.

Ancak somut olayda bu kayıt delil oluşturacağından kanaatimce Türkiye Cumhuriyeti savcıları ve mahkemelerinin üçüncü kişi olarak değerlendirilmesi mümkün değildir.

Ben de ilkokul ortaokul falan sandım. Kendinizi savunacaksınız artık ama bende savaçı ruhu yok, bitmişim ben, yürüyen ölüyüm ben falan diyorsanız en azından bir kaç arkadaş edinin çevreniz olsun.

Geri
Yukarı